[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4814: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4816: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4817: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4818: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
• Zobacz wątek - Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - KONIEC ZABAWY!!! [*]

Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - KONIEC ZABAWY!!! [*]

Wszystkie inne gry i zabawy nie wchodzące w działy powyżej.

Czemu nie głosujesz w notowaniach dekadowych?

Bo jest ograniczony wybór
0
Brak głosów
Bo nie ma tam filmów, które znam i mi się podobają
0
Brak głosów
Bo nie chce mi się drugi raz głosować na coś na co już głosowałem
1
25%
Bo poziom filmów jest do siebie tak zbliżony że ciężko mi je porównywać do siebie
0
Brak głosów
Bo chcę iść pojedynczymi rocznikami, żeby szybciej skończyć zabawę
0
Brak głosów
Bo one nic nie wnoszą do zabawy
1
25%
Bo jak innym się nie chce to mnie też nie
1
25%
Bo notowania dekadowe powinny być robione w innych przedziałach czasowych
1
25%
 
Liczba głosów : 4

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2010

Postprzez Michalzbiku95 » 28 sty 2015, o 16:50

dużo pozycji do wyboru

1.Wyspa tajemnic - bo ryje banie i ma świetny klimat
2.Autor widmo - bardzo dobry i enigmatyczny, a prawda nie wyjdzie na światło dzienne
3.Jak zostać królem - pokrzepiający
4.Incepcja - właściwie już kultowy film, bo używa się tego słowa do wyjaśnienia dziwnych sytuacji życiowych XD (ewentualnie może coś być błędem matrixa)
5.Niepokonani - gułag to nie miejsce dla mnie
6.Księga ocalenia - Danzel jako ochroniarz pewnej księgi, ciekawy film nakręcony z użyciem nietypowego filtru jeśli się nie mylę
7.Książę Persji: Piaski czasu - dobre sobotnie kino akcji, no a poza tym kto w to nie grał na starych telefonach :D
8.Iron Man 2 - Stark i AC/DC
9.Skrzydlate świnie - ultrasi i hoolsi
10.Burke i Hare - a niech mają chłopaki jeden punkt, warto obejrzeć

blisko:


dalej:


jeszcze dalej:
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Avatar użytkownika
Michalzbiku95
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1543
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2009

Postprzez mumin_king » 28 sty 2015, o 17:31

1. Piekło Pocztowe - choć to świeżynka w mojej kolekcji to jednak w dobie tak średniego roku, dam na pierwsze. Mimo, że na początku seansu miałem wielki galimatias, bo nie czuć było krzty Pratchetta to potem jednak łapie się ten konwenans i leci. Bardzo lekko jak na trzy godzinną historię. Polecam, bo to zdaje się najlepsza rzecz zekranizowana ze Świata Dysku. Do tej pory nie mam pojęcia dlaczego nie tworzą z tego jakiegoś rozerwało uniwersum, to aż się samo prosi.
2. Iron Man 2 - bo to moja ulubiona cześć z Mickeyem Rourke na czele, a przecież podrasowali tylko pomysły z poprzedniego epizodu.
3. Maczeta - lubię ten slapstick, lubię ten kicz. W połączeniu z nieustanną akcją daje nam dobrze przez cały czas trwania.
4. Toy Story 3 - czy najlepsza? Będę bronił starszych, ponieważ tam możliwości były zupełnie inne. Tak czy inaczej podróż do przeszłość okazała się cudownym przeżyciem.
5. Idol z piekła rodem - sztampowo, ale bywa i zabawnie, to że daje na takiej pozycji świadczy o miałkości tego rocznika.
6. Niezniszczalni - akcja, akcja, akcja. Nie wiem dlaczego jeszcze nie obejrzałem dwóch kolejnych. Chyba to zrobię na dniach, choćby dla suchych dowcipów.
7. Wyjście przez sklep z pamiątkami - Banksy robi dokument o Banksy'm. Niezły troll.
8. Chrzest - polskie filmy gangsterskie mnie nie kręcą, ale ten ogląda się miło i ma się wrażenie, że pomysł nie jest aż tak do końca sztampowy na jaki się wydaje przy czytaniu opisu.
9. Alicja w Krainie Czarów - nie łapię teraz tych wszystkich ekranizacji baśni i bajek, ma być widowiskowo a miejscami to tak jakoś średnio. No, ale przecież świat wykreowany w Alicji jest przezajebisty, można go poczuć nawet za to miejsce w dyszce. Czekam aż w końcu ktoś się zabierze za Alicję po drugiej stronie lustra, taka sama psychodela.
10. Czarny łabędź - dla Mili Kunis i Natalie Portman, bo nie będę ściemniał, że za co innego.

blisko:

Incepcja - nie rozumiem hajpu, więc zhejtowałem. Historia dobra, ale bez przesady. Dlatego chyba nie wezmę się za Intersellar.
Uczeń czarnoksiężnika - fajne jako kino familijne, ba takie ma być. No, ale nic nie poradzę, że mam awersję na Cage'a
Jackass 3D - myślałem, że się przejadę, jednak dalej są żenująco-zabawni
Czekając na sobotę - ot mądry dokument

daleko:

Shrek Forever - popłuczyny bez pomysłu
Resident Evil: Afterlife - bo wszystkie zlewają mi się w jedno

nie wiem czemu obejrzałem:

Ciacho
Weekend
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2010

Postprzez OberstPrymas » 28 sty 2015, o 21:59

1. Jak zostać królem - bo Helena i w ogóle lubię takie historyczne ciekawostki
2. Wyspa tajemnic - faktycznie, ryje banię i zaskakuje zakończeniem.
3. Incepcja - raz widziałem, nie powaliło mnie, ale pomysł dobry
4. Jak wytresować smoka - sympatyczna bajka. lubię bajki
5. Jak Ukraść Księżyc - to samo co wyżej, szału nie zrobiło, ale trudno odmówić tej produkcji uroku
6. Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I - chyba dobra część Pottera, chociaż średnio pamiętam. Przynajmniej na pewno było lepiej niż w Zakonie Feniksa
7. Paranormal Activity 2 - jedynka lepsza, ale dwójka trzyma poziom IMO
8. Shrek Forever - chyba przeciętne, w ogóle nie pamiętam o co tam chodziło
9. Zanim odejdą wody - ledwo pamiętam, ale to chyba w tym filmie była piosenka Floydów, nie?

JACIE, 9 rzeczy z jednego rocznika - personal best \m/
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2010

Postprzez Gnietek » 28 sty 2015, o 22:32

Haha, jest moc! :P Cóż, miałem wtedy życie.

1. Wenecja
Biorąc pod uwagę, ile już powiedziano o II wojnie światowej, ile o niej nakręcono filmów, ten można nazwać jeszcze w miarę oryginalnym. Nie ma tu ani jednaj sceny z frontu, walki toczą się gdzieś daleko - a mimo to okazuje się, że i tak dla mieszkańców starego dworku wojna jest tragedią. Z punktu widzenia małego chłopca, bohatera, także - jego marzenia, świat dzieciństwa w świecie rzeczywistym runęły. Dlatego zanurza się w świat wyobraźni, czemu sprzyja zalanie piwnic - idealne warunki, żeby stworzyć swoją własną małą Wenecję. Ciekawe połączenie konwencji realizmu magicznego z brutalną wojenną rzeczywistością i problemami dorastania.

2. Powrócić w twe ramiona
Na pewno dużo lepszy niż sugeruje tytuł - bo nie chodzi o rozłąkę dwojga kochanków, tylko o ojca i córkę, którzy znaleźli się po dwóch stronach Żelaznej Kurtyny i nie tylko trudno byłoby im się już spotkać, ale też stali się sobie obcy przez sposób myślenia i życia. Za dużo tu trochę schematów, ale i tak jest OK, tak na szkolną czwórkę.
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2010

Postprzez shamar » 31 sty 2015, o 19:33

LIPNY ROK i pewnie dlatego widziałem z tego roku, jedynie ok. 60 filmów.
Ledwo ułożyłem dychę. I to też bez przekonania.

1. Wyspa tajemnic (2010) z sentymentu do klimatu i klimatów typu "Alone in the dark"
2. Elitarni - Ostatnie starcie (2010) z sentymentu do cz.1 (no dobra, ta też jest dobra)
3. Książę Persji: Piaski czasu (2010) z sentymentu do gry
4. Incepcja (2010) z sentymentu do... Kruegera
5. Niepokonani (2010) z sentymentu do Polski
6. Furia (2010) z sentymentu do starych Meli
7. Dla niej wszystko (2010) z sentymentu do filmów o ucieczkach
8. Tron: Dziedzictwo (2010) z sentymentu do cz. 1
9. Pozwól mi wejść (2010) z sentymentu do klimatycznych horrorów
10. Łatwa dziewczyna (2010) z sentymentu do Emmy i sympatycznych ale nie wulgarnych komedii


Pogrzebany (2010)
Jak wytresować smoka (2010)
Repo Men - Windykatorzy (2010)
Toy Story 3 (2010)
Czarny łabędź (2010)
Bez litości (2010)
Pirania 3D (2010)
Srpski film (2010)
Ip Man 2 (2010)
Avatar użytkownika
shamar
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2735
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 22:48
Lokalizacja: K-ce / Czewa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2010

Postprzez Xavi » 1 lut 2015, o 02:58

1. Srpski Film - piękny klimat, zdjęcia, wrażliwość twórców. Po tym filmie nie będziecie tacy jak przed nim.
2. Toy Story 3 - scena na wysypisku to najpiękniejsza scena w historii kina. Oprócz ostatniej z tego filmu.
3. Wyśnione Miłości - ależ stylowa. Hipsterskie maski kryjące prawdziwość.
4. Wyspa Tajemnic - milion razy bardziej zakręcone od przechwalonej Incepcji, która też dobrym filmem jest.
5. Inside Job - cudny dokument o obiegu pięniądza w świecie.
6. Moja Łódź Podwodna - ostatnio oglądane to naciągnę wysoko. Kojarzycie Mossa z Techników Muzyków? Jest reżyserem i bawi się w Wesa Andersona.
7. Senna - Pojedynki Senna kontra Prost to chyba jedne z lepszych rzeczy w historii sportu. W ogóle pokazał, że ten sport był kiedyś naprawdę ciekawy. Bo teraz to chyba pod sport nie podchodzi ;p
8. Wyjście przez sklep z pamiątkami - Banksy to wspaniała postać. Trzeci już dokument na liście.
9. Blue Valentine - uwielbiam dwójkę głównych bohaterów. Miłość taka brutalna, wow.
10. Czarny Łabędź - pomysłowa rzecz. Aronofsky jest czasem hejtowany dla zasady.

Powinien być Social Network, Incepcja czy Smoki, ale wyróżniam mniej znane rzeczy.
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2010

Postprzez Atrus » 1 lut 2015, o 23:05

Ale nędza. Tak naprawdę tylko cztery pierwsze miejsca brałbym pod uwagę w jakimś mocniejszym roczniku. "Czarna tęcza" to pod względem ilorazu przyjemności z oglądania przez stopień wskocz mi na kan jeden z wyżej punktujących filmów. W dodatku z doskonałym soundtrackiem. Natomiast "Iluzjonista" to taka miła animacja na podstawie scenariusza Jacquesa Tati. Zbyt łzawe i sentymentalne, ale ładnie narysowane, więc niech będzie.

1. Za czarną tęczą
2. Wyspa tajemnic
3. Wyjście przez sklep z pamiątkami
4. Iluzjonista

5. Incepcja
6. Prawdziwe męstwo
7. Opona
8. Autor widmo
9. Myśliwy
10. The Social Network


With my last breath I curse Zoidberg.
Avatar użytkownika
Atrus
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 17 gru 2008, o 19:07
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2010

Postprzez Wiciu » 2 lut 2015, o 01:09

1.Incepcja - Dla mnie jeden z najlepszych filmów dekady, który zrobił na mnie piorunujące wrażenie w kinie, zaczynając od pomysłu, przez efekty specjalne, a na realizacji kończąc. Pierwszy film Sci-Fi- Akcji, który od czasów Matrixa (tylko i wyłącznie pierwszej części), naprawdę mi się spodobał. Nolan utrzymał bardzo dobry poziom po Mrocznym Rycerzu, który niestety później w Mroczny Rycerz powstaje trochę spada :(
2.Niezniszczalni- Nie mogło być inaczej, najlepszy film akcji tego roku a powodów jest co najmniej 3:
- 1) aktorzy Stallone, Statham, Li, Rourke, Lundgren, Roberts,
- 2) Pierwszy raz na ekranie we wspólnej scenie w kościele: Stallone, Willis i Schwarzenegger (a to dopiero początek, w drugiej części pokazują dopiero na co ich stać wspólnie :P )
- 3) Sentymentalne kino przywracające klimat filmów lat 80-tych i 90-tych z epoki VHS.
3.Wyspa tajemnic- Genialnie zakręcony thriller M.Scorsese z Leo na czele.
4.The Social Network- Brawurowo zrealizowany film Finchera o twórcy Facebooka. Inni powinni się uczyć jak z takiej zwykłej historii zbudować bardzo dobre kino, które wciąga do końca (nie to co nudny Jobs z Kutcherem)
5.Czarny łabędź- Darren Aronofsky i jego wizje plus genialne kreacje N.Portman i M.Kunis dla których ten film się właśnie ogląda.
6.RED- W tym roku były co najmniej 3 filmy akcji, które starały se zebrał imponującą obsadę a mianowiecie: Niezniszczalni (Opisanie wyżej), obecny tutaj RED z B. Willisem, H.Mirren, J.Malkovichem i M.Freemanem, który to jest realizacją komiksu w bardzo dobrym stylu (dobre sceny akcji + świetne dialogi, a przede wszystkim J.Malkovich, który kradnie całe przedstawienie kiedy tylko się pojawia) oraz Maczeta R.Rodrigeza (najsłabszy z tych tytułów ale i tak trzymajacy jeszcze dobry poziom, czego nie można mówić o jego kontynuacji, plus Jessica Alba)
7.Pozdrowienia z Paryża- Bardzo dobry duet J.Travolta i Luc Besson. Świetnie zrealizowany thriller-akcji z niezłą fabułą i polskim akcentem w postaci Kasi Smutniak, w jednej z głównych ról.
8.Fighter- Dramat bokserki na przyzwoitym poziomie. Świetna kreacja Ch.Bale`a w roli trenera i M. Wahlberg jako pretendent do walki o mistrzowski pas, wszystko to w kontekście dramatów rodzinnych.
9.Iron Man 2- Dużo słabsza cześć niż 1 i późniejsza 3, ale za samą postać Tony`ego Starka w wykonaniu R.Downey Jr. już należą się brawa plus M.Rourke i niezmordowane Highway to Hell (już w lipcu do usłyszenia na żywo na Narodowym, yeah)
10.Skrzydlate świnie- Jedyny polski film w 10-ce, który był nowym i ciekawym spojrzeniem na polską piłkę nożną, temat kiboli itd. Bardzo dobre role P. Małaszyńskiego, P. Roguckiego, O.Bołądź oraz Prezesa, czyli Czarka Pazury 8)

Inne tytuły które dobrze wspominam z tego rocznika:
Prawdziwe męstwo, Salt, Autor widmo, Zanim odejdą wody, Lincz, Maczeta, Miłość i inne używki, Drużyna A , Dla niej wszystko,Green Zone, Miasto złodziei, Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna oraz jedyna animacja Megamocny :wink:
Life is Brutal !!!!!!
Avatar użytkownika
Wiciu
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 340
Dołączył(a): 16 sie 2010, o 12:18
Lokalizacja: Kluczbork
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2010

Postprzez Mefju » 4 lut 2015, o 02:33

:!: ROK 2010 - PODSUMOWANIE! :!:





4. Jak Zostać Królem - 21
-. Wyjście Przez Sklep z Pamiątkami - 21
6. Za Czarną Tęczą - 19
-. Autor Widmo - 19
8. Czarny Łabędź - 17
9. Iron Man 2 - 14
-. Niezniszczalni - 14


11. The Social Network - 13
-. Harry Potter i Insygnia Śmierci, część I - 13
-. Jak Ukraść Księżyc - 13
14. Kick-Ass - 12
-. Niepokonani - 12
-. Książę Persji: Piaski Czasu - 12
17. Moja Łódź Podwodna - 10
-. Paranormal Activity 2 - 10
-. Piekło Pocztowe - 10
-. Srpski Film - 10
21. Jak Wystresować Smoka - 9
-. Elitarni - Ostatnie Starcie - 9
23. Tron: Dziedzictwo
-. Prawdziwe Męstwo - 8
-. Maczeta - 8
-. Wyśnione Miłości - 8
27. Iluzjonista - 7
28. Senna - 6
-. Pogrzebany - 6
-. Shrek Forever - 6
-. Idol z Piekła Rodem - 6
-. Inside Job - 6
33. Księga Ocalenia - 5
-. Furia - 5
-. RED - 5
36. Dla Niej Wszystko - 4
-. Opona - 4
-. Pozdrowienia z Paryża - 4
39. Pogorzelisko - 3
-. Skrzydlate Świnie - 3
-. Chrzest - 3
-. Fighter - 3
43. 127 Godzin - 2
-. Alicja w Krainie Czarów - 2
-. Wenecja - 2
-. Pozwól Mi Wejść - 2
-. Blue Valentine - 2
-. Myśliwy - 2
49. Dorwać Byłą - 1
-. Burke i Hare - 1
-. Zanim Odejdą Wody - 1
-. Powrócić w Twe Ramiona - 1
-. Łatwa Dziewczyna - 1


Głosowało 11 osób, które wymieniły łącznie 53 filmy. Najczęściej na listach pojawiała się "Wyspa Tajemnic" - 8 razy.
Pełnych list - 9/11
8 różnych filmów na pierwszych miejscach list.
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2011

Postprzez Mefju » 4 lut 2015, o 02:34

:!: ROK 2011 :!:


UWAGA!!! Jak coś to "Róża" Smarzowskiego jest Z TEGO ROCZNIKA, a nie z następnego!
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2010

Postprzez mumin_king » 4 lut 2015, o 03:28

o rany, tragedia

1. Róża - może nie ulubiona, ale rybo dwudyszna mocny romantyk. Ba nigdy nie zapomnę jak nakupali widzowie popcornu do kina i im się odechciało go żreć po pierwszych scenach. Za to dziękuję Smarzowskiemu.
2. Geneza planety małp - cóż, starych nie oglądałem, bo zawsze odrzucały mnie te kostiumy. Nowe natomiast ogląda się rewelacyjnie. Ave Ceasar!
3. X-Men: Pierwsza klasa - 20th zrobiło najlepszą rzecz jaką mogli zrobić. Fassbender <3
4. Captain America: Pierwsze starcie - zaczyna się średniawa... Generalnie lubię, za wojenny klimat chociażby.
5. Szefowie wrogowie - a ostatnio tam obejrzałem i średnie, ale też nie jakaś tam kicha. Ja chyba za bardzo lubię chyba Charlie Day'a.
6. Thor - zdecydowanie najgorszy ze wszystkich nowych Marvelów, nic nie zapowiadało, że mogą jeszcze coś z takiego Lokiego wykrzesać. No, ale still... to Marvel.
7. Baby są jakieś inne - tendencyjny i najgorszy ze wszystkich Koterskich.
8. Kac Vegas w Bangkoku - już w sequelu widać zmęczenie materiałem, powielanie schematów i takie tam.
9. Sztos 2
10. 1920 Bitwa Warszawska

więc 1-3 to filmy, które ogląda się z przyjemnością, 4-6 średnie z momentami, 7-8 od biedy ujdą a 9-10 to na dopchanie, bo nic dobrego bym nie napisał
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2011

Postprzez NAR » 4 lut 2015, o 16:32

1 O północy w Paryżu
najlepszy film Allena w ostatnich 15 latach i jeden z najlepszych w całym dorobku. Przesłodzony i romantyczny do bólu. Ale jednocześnie niesamowicie uroczy. I kto lepiej wypadł? Dali czy Hemingway? ;)
2 Rzeź
no. aktorsko miszcz. sam nie wiem kto z tej czwórki wygrywa.
3 Baby są jakieś inne
Troszkę zawyżyłem, bo nie jest to film wybitny, ale po pierwsze cały ból culus jaki wywołał w środowiskach poprawności politycznej i całej tej równościowej elyty, to miód na moje faszystowskie serduszko, a poza tym... to jest dobry film po prostu. Rozumiem że ktoś może nie lubić humoru Koterskiego, ale do mnie trafia całkowicie. Najlepsze w "Babach" jest to, że feministki i femnisty, które go tak zajadle krytykowałyli nie zrozumiały zupełnie jego przekazu. ;d
4 Artysta
Ten film to czysta popisówa, ale ani trochę mi to nie przeszkadza. Sama radość.
5 Róża
Pamiętam że narzekałem jak wychodził, ale... to dobry film i jak się porówna do niego te wszystkie Anioły i Drogówki to rysuje się różnica lat świetlnych.
6 Musimy porozmawiać o Kevinie
niepokojący.
7 Sherlock Holmes: Gra cieni
Dobra rozrywka, chyba nawet fajniejsze od pierwszej części.
8 Dziewczyna z tatuażem
Za bardzo przekaz tego filmu mi się nie klei (nie żeby to dziwiło), ale jako kino akcji sprawdza się doskonale. Świetny klimat + mordowanie ludzi przy Abbie.
9 Boże, błogosław Amerykę
I całkowite przeciwieństwo powyższej pozycji; zabijanie fanów epoki MTV, Green Day'a i rurek zawsze na propsie.
10 Drive

Geneza planety małp (Motyw Ceasar'a bawiącego się małą Statuą Wolności <3)
Najsamotniejsza z planet (Lily i Atrusom by się zapewne spodobało)
Ostatnia miłość na Ziemi
Nietykalni (przereklamowane)
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2011

Postprzez shamar » 4 lut 2015, o 19:31

I jeszcze gorszy rok. Widziałem jedynie ok. 40.

1. Super 8 (2011)
2. Geneza planety małp (2011)
3. Artysta
4. Szybcy i wściekli 5 (2011)
5. X-Men: Pierwsza klasa (2011)
6. Kod nieśmiertelności (2011)
7. Coś (2011)
8. Nietykalni (2011)
9. Kung Fu Panda 2 (2011)
10. W ciemności (2011)



Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011)
Kac Vegas w Bangkoku (2011)
Elita zabójców (2011)
Mechanik: Prawo zemsty (2011)
Rango (2011)
Raid (2011)
Drive (2011)
Oszukać przeznaczenie 5 3D (2011)
Dziewczyna z tatuażem (2011)
Jestem Bogiem (2011)
Avatar użytkownika
shamar
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2735
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 22:48
Lokalizacja: K-ce / Czewa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2011

Postprzez Dundersztyc19 » 4 lut 2015, o 21:59

1.Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze
Odcinki z późniejszych serii nie podobają mi się tak bardzo, jak pierwsza, ale pełnometrażówka jest kapitalna. Jest czymś zupełnie nowym jakościowo w świecie kreskówki.
2.iCarly: Przyjęcie z Victoria znaczy zwycięstwo
3.Wymiatacz
4.Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy!
5.Hostel 3
Najsłabsza z trylogii zabijania. Nie tyle zła była zmiana miejsca i klimatu, tym razem akcja dzieje się nie gdzie indziej, jak w Stanach, ale tortury były słabe i nie pokrywające się z poprzednimi filmami. Jedynie fajna była scena wycinania żywcem twarzy. I ogólnie końcówka, czyli ucieczka i zabijanie po drodze.
6.Titeuf
7.Rio
Może być, animacja gdzie nie gdzie niezła, ale szału nie ma. Raczej nie lubuję się w tego typu produkcjach.

Chciałbym za to obejrzeć "Salę samobójców". Dlatego, że jakiś tam kawałek filmu w telewizji widziałem. Niestety zbyt krótki, bym mógł dawać na listę.
Ostatnio edytowano 9 lut 2015, o 15:53 przez Dundersztyc19, łącznie edytowano 1 raz
http://www.survio.com/survey/w/I9A2D9A6B6X9E9I3A">Zagospodarowanie turystyczne województwa podkarpackiego
Avatar użytkownika
Dundersztyc19
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1575
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 13:27
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2011

Postprzez Gnietek » 4 lut 2015, o 22:30

O, uzbierało mi się tym razem trochę więcej. Szkoda tylko, że jedynie trzy pierwsze miejsca to naprawdę dobre filmy.

1. Róża
Ten film świetnie uzupełnia dokonania szkoły polskiej, podejmując w tym samym tonie temat zakazany w latach 50. Może trochę przesadzono z epatowaniem przemocą, ale tu jest to raczej środek stylistyczny niż pokaz zaspokajający żądze miłośników krwi i flaków.

2. Opowieści z chłodni
Wyjątkowo ponura komedia (ale i bardzo zabawna!) o ludziach skrajnie beznadziejnych. Musiało mi się spodobać. :P Tylko zakończenie mogło być mniej przewidywalne.

3. Rzeź
Ekranizacja sztuki teatralnej ma zawsze pod górkę - nie ma tu miejsca dla efektów specjalnych, różnorodności miejsc akcji itd. - może bronić się tylko aktorstwem, interesującymi postaciami i zwrotami akcji. Ale to wszystko tu jest na bardzo wysokim poziomie. A, i jeszcze sporo tu humoru.

4. Wyścig z czasem
Sam pomysł, że w przyszłości walutą może być czas życia, jest wyjątkowo oryginalny i ciekawy, problem w tym, jak wymyślić w szczegółach funkcjonowanie takiego świata. Tu twórcy się wyłożyli. Dalej, jaką fabułę umieścić w takim świecie? Tu jest już zupełna porażka - poleciano po najbardziej wyeksploatowanych schematach, a pod koniec to już chyba w ogóle zabrakło scenarzyście pomysłów i jest straszna nuda. Przy tym wszystkim jednak powtarzam, że ogólny pomysł był ciekawy i dał mi do myślenia. No i okazało się, że Dżastin Timberlejk nie jest aż tak złym aktorem jak twórcą niby-muzyki.

5. Sala samobójców
Znowu - pomysł był dobry, ale niełatwy w takiej realizacji, która nie porazi poczuciem zażenowania. W jakiejś części się udało, jeśli założy się, że twórcom nie chodziło o pokazanie absolutnie typowego przypadku dorastającego nihilisty (paniczek mający nadzianych starych nie jest w żaden sposób typowy), to może nawet w dużej części. Ale są też sceny po prostu głupie - choćby matka dziękująca klubowi samobójców, że dzięki nim jej świętej pamięci syn nie był samotny.

6. 1920 Bitwa warszawska
Podczas oglądania miałem wrażenie, że twórcy chcą powiedzieć widzom - to pierwszy polski film 3D, więc mamy prawo popełniać tysiąc wpadek, a i tak jesteśmy genialni. Sceny, w których pojawiają się największe efekty 3D są jednak wyjątkowo denne. O innych nieszczęściach już nawet nie wspomnę. Serio dziwi mnie, że reżyserem jest twórca "Potopu"... A co z plusów? Nieźle oddano atmosferę panującą w Polsce zaraz po odzyskaniu niepodległości, zarówno wśród cywilów, jak i na froncie. Bogusław Linda i Adam Ferency są genialni w swoich rolach. Tyle że to wszystko to i tak bieda w porównaniu z dawnymi filmami historycznymi.

7. Jak się pozbyć cellulitu
Na tym filmie Andrzej Saramonowicz zakończył swoją karierę filmową jak dotąd, chyba słusznie. Większość tej komedii jest żenująca, brak jej nawet naiwnego uroku "Lejdis". Bronią się tylko pojedyncze sceny, w tym królujące w swoim czasie w Internecie "farfoclu, no nie! No po prostu farfoclu, no nie!".

8. Tonia i jej dzieci
Marcel Łoziński opowiada, jaką to złą matką była komunistka Tonia. Opowieść jest taka sobie, teza też została tak sobie dowiedziona.
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2011

Postprzez Mefju » 5 lut 2015, o 03:19

ŚWIETNY ROK! :D Jeszcze na dwudziestych stronach filmwebu udało mi się znaleźć filmy, które znam i lubię... niestety jest też kilka takich specyficznych, których tytułów nie pamiętam, a po kraju i roku produkcji ni sedesie z bakelitu nie da się ich nigdzie wyszukać. :(


1. Sala Samobójców - Komasa podjął temat trudny... i udało mu się w mistrzowski i odważny sposób go zrealizować i zaprezentować, ale żeby zrozumieć dobrze ten film to niekiedy trzeba się naprawdę nieźle nagłówkować - doszukiwać 5-tego dna, czytać między wierszami, odgadywać symbolikę tego i tego w zależności od kontekstu, ale ja to w filmach bardzo lubię, gdy mam zagadki do rozwiązania. :) Końcowa scena mocno chwyciła mnie za serce, nie wiem czy jest bardziej przerażająca, czy smutna, no ale mimo wszystko potrzebna, bo tylko tak zapada w pamięci na długo po zakończeniu filmu i widz długo nie jest w stanie wstać z fotela i opuścić sali kinowej. Jakiekolwiek inne zakończenie byłoby kompletnie pozbawione sensu.
2. Sanctum - Film katastroficzny Camerona, bardzo przypominający Titanica, tyle że akcja odbywa się w systemie podziemnych jaskiń, które w wyniku sztormu zostają stopniowo zalewane i wszyscy ekspedytorzy muszą się ratować. Chyba nie muszę tłumaczyć ilu przeżyło? :P Oprócz podobieństw do Titanica widzę tu też podobieństwa do Avatara, a może nie tyle podobieństwa co moje osobiste skojarzenia - po prostu i tu i tam mamy eksplorację nowych terenów. Gnietkowi nie polecam, bo będzie zarzucał filmowi wykorzystanie fabuły jako pretekstu do efekciarstwa, ale jak dla mnie to naprawdę mocne, ciarogenne kino!
3. Harry Potter i Insygnia Śmierci, część 2 - Czyli pożegnanie z Harrym Potterem, imo całkiem udane, chociaż końcowa scena będąca epilogiem całości może rzeczywiście trochę z culus(Harry, Ron i Hermiona faktycznie coś nie najlepiej ucharakteryzowani na osoby dorosłe). Cały czas uważam, że podzielenie ostatniej części książki na 2 filmy to był dobry pomysł(aczkolwiek był to też zwykły skok na kasę).
4. Jeż Jerzy - Całkiem fajna i oryginalna ekranizacja znanego niegdyś komiksu. Czułem się jakbym oglądał jakąś nowość w kinematografii.
5. Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski Padł - W przejmujący sposób opowiedziana historia zamieszek robotniczych z Gdyni z 1970 roku. Choć czuć że reżyser ma wybitnie pro-pis-owskie poglądy i nie zawahał się ich przerzucić na ekran, ale mi to tu na szczęście nie przeszkadza. BTW: Scena w której dobijają rannego ZOMO-wca w szpitalu dała mi naprawdę nielichą satysfakcję! :twisted: Poczułem dziką satysfakcję po całym tym wkurwie jakiego się najadłem przy każdej scenie w której ZOMO kogoś pałowało. Ach, ja chcę więcej takich momentów w naszej kinematografii! Aha no i jeszcze Kazik na końcu! ;)
6. 1920. Bitwa Warszawska - Kurde, że tak genialnie zrobiony film daję tak nisko to ja muszę być chyba jakiś wskocz mi na kan... no ale to widocznie świadczy o tym jaki ten rocznik jest mocarny i jaką ten film ma konkurencję! Mogę tylko uzasadnić bardziej szczegółowo pozycję o 1 niższą niż "Czarny Czwartek" - po prostu bliższe są mi czasy i klimaty PRL-u niż międzywojenne.
Efekciarstwo co prawda tu jest, ale w tym filmie to dla mnie żadna wada, a wręcz zaleta, bo jak już pisałem Gnietkowi w onanizacyjnym - nie będę kiedy ostatni raz przed obejrzeniem tego filmu czułem, że oglądam coś w 3D, nie pamiętam kiedy ostatni raz wcześniej 3D aż tak na mnie oddziaływało, że ponownie odżyła we mnie nadzieja w tą technikę. No a sama historia też brawurowo opowiedziana i poprowadzona. Nie nudziłem się ani przez chwilę. A trailery, które co chwila sugerowały co się mogło stać z głównym bohaterem okazały się być totalnie mylące! Aż do końca trwania filmu nie potrafiłem wywnioskować jak naprawdę się to wszystko zakończy.
Dla mnie film ma tylko jedną wadę - Olbrychski mi jakoś nie pasuje na Piłsudskiego - imo jest za gruby. Albo po prostu wyszedł za grubo.
7. Smerfy - Szczerze to chyba wolałbym ten film dać wyżej, ale z każdym kolejnym boję się, że "Bitwa Warszawska" w ogóle się nie załapie do rankingu, więc jej miejsce jest no to trochę szczerze mówiąc wypaczone, no ale hak ci w smak to. Jeśli chodzi o same "Smerfy" to taka ich kinowa wersja mi jak najbardziej pasuje! 8) Fajne połączenie animacji 3D z live action. Szkoda tylko, że Papy Smerfa nie dubbingował już Michnikowski, no ale Gawroński też dał radę.
8. Rio - Taka tam kolejna DreamWorksowa animacja, niby niczym się nie wyróżniająca z pozoru na tle pozostałych, no ale jakoś odziwo mocno przykuła moją uwagę. A może to po prostu malownicze położenie Rio de Janeiro i jego zdjęcia w grafice 3D robią takie piorunujące wrażenie?
9. Kac Vegas w Bangkoku - No nieźle ryje banię. Szkoda, że nie widziałem jedynki to może więcej bym zrozumiał z filmu i dał go wyżej?
10. Baby Są Jakieś Inne - Oj ten film jest tak pogmatwany, że... pogmatwany w sensie, że nic tu nie jest podane wprost i widz musi się nieźle namęczyć w doszukiwaniu się 5-tego dna i czytaniu między wierszami, żeby cokolwiek zrozumieć, np. obaj aktorzy stanowią alter ego głównego bohatera, który nie został tu przedstawiony w formie jednoosobowej tylko właśnie tak. I dobrze, bo inaczej byśmy musieli oglądać jednego nudnego gościa z rozdwojeniem jaźni jak gada sam do siebie i został sam ze swoimi dylematami. I w ogóle ten film nie jest o babach, tylko o facetach i o tym jak te baby postrzegają. To oni są tu stawiani w krzywym zwierciadle. To wszystko uważam na plus. Gorzej z poprowadzeniem akcji i fabuły której tu praktycznie nie ma, no bo ileż można pokazywać sceny w samochodzie, na którego trasie praktycznie nic się nie dzieje? Bo naprawdę rzadko kiedy akcja przenosiła się gdzie indziej.

11. Rango - Bardzo ciekawa i klimatyczna animacja twórców "Piratów z Karaibów" no których nawiązania są rybo dwudyszna widoczne, chociażby w postaci ścieżki dźwiękowej, gdzie w pewnych miejscach grany jest ten sam motyw. A przynajmniej tak mi się wydaje. Szkoda, że nie załapał się na listę.
12. Róża - Mocne, ale chyba nie porwało mnie aż tak jak Was. Jak dla mnie najsłabszy Smarzowski, ale wciąż mocny! On nie ma słabych filmów, no ale jak się robi ich rankingi to któryś musi zająć ostatnie miejsce, nie? :P Ale możliwe, że zdążyłem już paru kluczowych kwestii pozapominać. Spróbuję jeszcze w tym tygodniu obejrzeć to może zmienię zdanie i wcisnę go do dyszki.
13. Auta 2
14. Gnomeo i Julia
15. Kot w Butach
16. Listy Do M. - To jedna z tych głupawych polskich "komedii", która wcale nie jest taka głupia i nie żałuję, że ją obejrzałem. W miły i ciepły sposób opowiedziane zabawne, świąteczne perypetie kilku grupek głupich ludzi. Na końcu chyba zostały w jakiś sposób ze sobą powiązane, ale niestety już chyba tego nie pamiętam.
17. Kung Fu Panda 2
18. Johnny English. Reaktywacja
19. Pan Popper i Jego Pingwiny
20. Piraci z Karaibów: Na Nieznanych Wodach
- Nigdy nie zapomnę sceny w której związany Sparrow w oczekiwaniu na wyrok sądowy tłukł się z gwardzistami tylko po to żeby... zjeść ciastko! :lol:

21. O Północy w Paryżu - Współczesne Alleny chyba jakoś mi nie leżą. Wolę zdecydowanie te starsze.
22. Skóra w Której Żyję

Pewnie jest jeszcze sporo filmów z tego roku które mi się spodobały, ale już nie mam siły ich dalej szukać po internetach.
Sporo mam jednak zaległości, bo chciałbym zobaczyć jeszcze m.in.:
Inwazja: Bitwa o Los Angeles
Paranormal Activity 3
Roman Barbarzyńca


Ale jest też trochę gofrów i gniotów. Do dziś nie rozumiem, czemu obejrzałem:
Krzyk 4
i Och, Karol 2 i to jeszcze farfoclu 2 razy... podczas tego drugiego razu to musiało mi się chyba strasznie nudzić, że się na to zdecydowałem.

Enyłej: Kapitalny rocznik, co potwierdza dodatkowo fakt, że nie pamiętam kiedy ja ostatni raz się o tylu filmach aż tak rozpisałem i że jeszcze mi się chciało i że tyczy się to również filmów spoza dychy... i to wcale nie ostatni taki, bo jeszcze będzie 2013, który jest u mnie chyba rekordowy jeśli chodzi o ilość obejrzanych filmów.
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2011

Postprzez Michalzbiku95 » 5 lut 2015, o 20:07

1.Nietykalni - przereklamowane, ale nie co do treści
2.Moneyball - oparte na faktach, wciąga
3.Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach - no jak nie jak tak
4.X-Men: Pierwsza klasa - udany kolejny film o mutantach
5.Jestem Bogiem - uświadom to sobie sobie, choć tym razem o supernarkotyku
6.80 milionów - bardzo dobrze się ogląda jak na polską produkcję tego typu
7.O północy w Paryżu - Owen Wilson <3
8.Wyścig z czasem - Justin Timberlake :P
9.Sherlock Holmes: Gra cieni
10.Kod nieśmiertelności

blisko:


dalej:


daleko:
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Avatar użytkownika
Michalzbiku95
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1543
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2011

Postprzez Wiciu » 7 lut 2015, o 00:56

Na wejście uważam, że całkiem był to przyjemny rok zarówno pod względem filmów bardziej poważnych jak i rozrywkowych oraz jeden z lepszych roczników ostatniej dekady, jeżeli chodzi o polskie produkcje (było ich sporo i były na całkiem przyzwoitym poziomie)m.in. Sala samobójców, Róża, 80 milionów, Sponsoring, Och! Karol 2 czy Listy do M. Jednak, żadna z tych produkcji nie utkwiła mi aż tak w pamięci, żeby znalazła się w pierwszej 10-tce, najbliżej było chyba 80 milionów i Sali samobójców.

1. Dziewczyna z tatuażem-Fincher w świetnej kondycji, po bardzo dobrym Social Network, dostajemy jeden z najlepszych thrillerów w jego dorobku, który wg mnie znajduje się zaraz za Siedem i Podziemnym kręgiem. Bardzo dobrze zrealizowana ekranizacja pierwszej części trylogii Millenium, porównując do serialu szwedzkiego wypada dużo dużo lepiej, a teraz kilka konkretów dlaczego. Po pierwsze Daniel "Agent 007" Craig dużo lepiej mi pasuje do tej roli, po drugie serial został wg mnie trochę za bardzo rozciągnięty (jak to serial) i przez co straciła ta historia na dynamice i klimacie. Nie powiem jedynym plusem na rzecz serialu jest postać głównej bohaterki, którą w serialu gra NoomiRapace i wypada lepiej niż filmowa Rooney Mara. Ale nie zmieni to faktu,że jest to jeden z najlepszych thrillerów ostatnich lat, który wciąga i trzyma klimatem do samego końca.
2. Sherlock Holmes: Gra cieni-Na wstępie trzeba zaznaczyć,że jest to słabsza kontynuacja, ale patrząc na to wszytko co jest obecnie serwowane, to ten film jest i tak na bardzo dobrym poziomie, dzięki oczywiście genialnej kreacji Roberta Downej Jr. (który obojętnie czy gra Holmesa, Starka czy ostatnio Hanka Palmera w filmie "Sędzia"). Postać ta jest tak charyzmatyczna, że w momencie skupia na sobie uwagę widzów i to niekoniecznie za sprawą metod jakie wykorzystuje do rozwikłania kolejnych zagadek detektywistycznych. Duet jaki stworzył z JudeLaw`em jest również bardzo trafnie dobrany i przypomina mi stare dobre duety z takich filmów jak Zabójcza broń czy Godziny szczytu. Mam jednak do filmu dwa zarzuty, pierwszy łagodniejszy jeżeli chodzi o fabułę (niekoniecznie zadowolenie widza ) to bardzo szybkie pozbycie się postaci granej przez Rachel McAdams i zastąpienie jej poniekąd NoomiRapace, która akurat w tym filmie średnio mi podpasowała, drugim zarzutem i według mnie największą porażką filmu była postać największego przeciwnika Sherlocka Holmesa, profesora Jamesa Moriarty`ego. Postać ta zagrana przez Jareda Harrisa, była po prostu słaba i niedopracowana, mając w pamięci świetnego z poprzedniej części szwarccharaktera o twarzy Marka Stronga. Ale nie zmienia to faktu, że Sherlock Holmes: Gra cieni to bardzo solidne kino rozrywkowe, które można polecić bez wahania. Dla mnie zarówno ta wersja jak i serial "Sherlock" są najlepiej zagranymi i zrealizowanymi historiami o przygodach Holmesa. Do tej pory nie wiem które wcielenie Sherlocka wolę, tą o twarzy Roberta Downey Jr. czy Benedicta Cumberbatcha :)
3. Nietykalni-Kino europejskie na najwyższym poziomie, przestawiające dramatyczną historię w sposób przystępny dla każdego. Film poza tym, że stał się jednym z największych hitów francuskiego kina, zdobył też serca widzów na całym świecie, czego dowodem jest szykowana właśnie hollywoodzka wersja tego filmu prawdopodobnie z Colinem Firthem w roli głównej.
4. Kaznodzieja z karabinem-Jest to tzw. Kino akcji z przesłaniem z jedną z najlepszych ról w dorobku Geralda Butlera, który jako nawrócony członek gangu motocyklowego rozpoczyna walkę o utworzenie sierocińca w rozdartej wojną Afryce.Film na faktach autentycznych pokazujący problem osieroconych dzieci w Afryce. Ukazuje on, że tak naprawdę nie same pieniądze są przeszkodą dla tamtego środowiska, a przede wszystkim afrykańscy wojownicy, dla których życie innych nic nie znaczy, a najważniejsza jest władza i własne przekonania czy uprzedzenia. Ciekawym aspektem tego filmu jest również ukazanie wątku religijnego, pokazującego jak religie robią wodę z mózgu mniej inteligentnym ludziom.
5. O północy w Paryżu-Allen nadal w znakomitej formie, zresztą od czasów Wszystko gra z 2005r, nie widziałem jego słabego filmu (no może poza zeszłoroczną Magią w blasku księżyca, ale mam nadzieję, że to wypadek przy pracy). Bardzo dobry pomysł na film z ciekawą fabuła i dobrze zagranymi postaciami. Allen w tym filmie bardzo dobrze pokazuje ludzką naturę oraz fakt, że obojętnie kiedy byśmy się nie urodzili to do końca nigdy nie będziemy zadowoleni z naszych obecnych czasów i zawsze będziemy uważać, że w przeszłości byłoby żyć nam lepiej…
6. Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach-JohnnyDepp, powraca do swojej najbardziej dochodowej serii i wypływa na szerokie wody. Pomimo braku dwójki głównych bohaterów poprzednich serii, widać kto w tej sadze rządzi i jest nie do zastąpienia, jest nim oczywiście Jack Sparrow. Jak dla mnie jest to obok pierwszej, najlepsza cześć, która zawiera w sobie zarówno ciekawą fabułę, dobry humor jak i cudne morskie stworzenia, czyli piękne i zabójczo niebezpieczne syreny, niczym nie przypominające Arielkie z bajek Disney`a. Wracając do naszej dwójki bohaterów, jakoś specjalnie nie jest mi żal braku O. Blooma, czego nie mogę powiedzieć o K.Kniethley, chociaż dostajemy w zamian całkiem niezłą Penelope Cruz, to jednak nie to samo . Sam film można uznać, jako bardzo dobrą kontynuację i powtarza się kolejna prawda, że po słabszej lub często tragicznej trzeciej części jakieś serii, czwarta jest dużo dużo lepsza (patrz. Rambo, Szybcy i wściekli, Underworld, Zabójcza broń)
7. Idy marcowe-Bardzo dobry film polityczny, ukazujący wybory prezydenckie w USA od kuchni. Jest to kolejne dzieło G.Clooneya, do którego sam napisał scenariusz, zagrał jedną głównych ról oraz całość wyreżyserował. Film ten wprost idealnie pokazuje mechanizm działania sztabów wyborczych, potajemnych umów, obietnic i przekrętów, a wszystko w jednym celu, aby nasz kandydat (oczywiście pełen cnót patriota) stał się głową naszego narodu. Świetną kreację, stworzył tutaj również R .Gosling, który jest doradcą przy kampanii wyborczej kandydata na prezydenta, jednak dla niego najważniejsza jest własna kariera zawodowa, nawet kosztem interesów swoich klientów.
8. Sanctum-James Cameron ponownie w kinie katastroficznym. Tym razem ukazuje nam piękno dzikiej przyrody z efektem 3D. O ile nie jestem zwolennikiem kina 3D, tak tym razem muszę przyznać, że zrobił ten film na mnie wrażenie, a wszystko przez to, że jest tu ukazane rzeczywiste piękno i zarazem niebezpieczeństwo przyrody, a nie wykreowane sztuczne stwory czy planety gdzieś w kosmosie. Wg, mnie właśnie dla takich filmów stworzona jest ta technika, żeby ludziom, którym w większości przypadków nigdy nie będzie dane ujrzeć takich widoków na żywo mogli chociaż tak je poznać. Mimo, że Cameron był tylko producentem tego filmu, widać że dbał z boku o efekt końcowy, gdyż oprócz fantastycznie zrealizowanego filmu pod względem technicznym, dostajemy również, całkiem niezłą i wciągającą fabułę tak jak na kino przygodowo-katastroficzne przystało.
9. Dom snów-Jeszcze jeden w zestawieniu thriller z Danielem Craigiem w roli głównej. Tym razem partnerują mu dwie znakomite aktorki Naomi Watts oraz Rachel Weisz. W filmie tym mamy bardzo intrygująca fabułę, w której ciężko będzie nam odnaleźć cienką granicę między iluzją, racjonalnością, a prawdziwym szaleństwem,
10. Geneza planety małp-Po ponad dekadzie, znów wracamy do dobrze znanego nam tematu inteligentnych małp, które przejmują kontrolę na światem. Tym razem jednak reżyser przedstawia nam początek i stara się ukazać co tak naprawdę sprawiło, że małpy przejęły pałeczkę w rządzeniu nad światem i rozpoczęły otwarta wojnę z rasa ludzką. Film okazał się sporym sukcesem komercyjnym, czego dowodem jest niedawno jego kontynuacja (Ewolucja planety małp) która jest co najmniej równie dobrą, a może nawet lepszą częścią. Mi natomiast zarówno ta cześć jak jego kontynuacja bardzo się podobały i jeżeli ktoś ma ochotę na ponowne spotkanie z inteligentnymi małpami, to z czystym sumieniem może sobie ten film zobaczyć, a na pewno się nie zawiedzie. Dodatkowym atutem Genezy... są na pewno James Franco i Freida Pinto, którzy jednak mimo wszystko musza oddać hołd innej gwieździe tego fimu, a mianowicie wybitnie inteligentnemu szympansowi o imieniu Cezar !!!!

Reszta:
Sala samobójców, Anonimus, Szybcy i wściekli 5, Rango, 80 milionów, Jestem Bogiem, Służące, Drive, To tylko seks, Róża , Wojownik,Smerfy, Mechanik: Prawo zemsty, Listy do M, Mission: Impossible - GhostProtocol, Łowcy głów , Rzeź, Kod nieśmiertelności i wiele innych
Life is Brutal !!!!!!
Avatar użytkownika
Wiciu
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 340
Dołączył(a): 16 sie 2010, o 12:18
Lokalizacja: Kluczbork
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2011

Postprzez Atrus » 9 lut 2015, o 23:38

Bardzo dobry rok, o dziwo.

1. Drive
Mimo wszystko.

2. Róża
Chyba najmocniejszy Smarzowski. A to już coś znaczy.

3. Rzeź
Jak w tytule. [1]

4. Rozstanie
Doceniłem dopiero po drugim seansie. Gęste.

5. Hugo i jego wynalazek
Nikt nie głosuje? Nie macie serc. Efekciarskie i dla dzieci, ale co z tego.

6. O północy w Paryżu
Faktycznie chyba najlepszy Allen w XXI w.

7. Sherlock Holmes: Gra Cieni
Dobra rozrywka + Stephen Fry.

8. To nie jest film
Jak w tytule. [2]

9. Kill List
Down Terrace + The Wicker Man = ten film.

10. Sunset Limited
Tommy Lee Jones! Samuel L. Jackson! Scenariusz Cormaca McCarthy'ego! Mrożące krew w żyłach kino drogi. Duchowej. Przez cały film siedzą i gadają. Też dobrze.
Ostatnio edytowano 10 lut 2015, o 16:27 przez Atrus, łącznie edytowano 1 raz


With my last breath I curse Zoidberg.
Avatar użytkownika
Atrus
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 17 gru 2008, o 19:07
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2011

Postprzez Faraday » 10 lut 2015, o 15:43

1. Oslo, 31 sierpnia
2. Drive
3. Róża
4. Rozstanie
5. Nietykalni
6. Wstyd
7. Artysta
8. Koń turyński
9. O północy w Paryżu
10. Melancholia

Bernie, Rzeź, Z dystansu, Służące, Dziewczyna z tatuażem, Pół na pół, W ciemności, Moneyball, Rango, Skóra, w której żyję

Avatar użytkownika
Faraday
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 623
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 14:38
Lokalizacja: New Zerø Kanada
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2011

Postprzez Xavi » 10 lut 2015, o 15:52

Cudna dziesiątka.

1. Wstyd - Fassbender przebił tu chyba nawet Day Lewisa w 'There Will'. Mój ulubiony film ostatnich paru lat, praktycznie każda scena to wybitność.
2. Drive - a tam mimo wszystko. To, że Taksówkarz był jakąś zrzynką z Samuraja nie znaczy, że ten pierwszy nie jest genialny. Tym bardziej, że z tej trójki to Drive jest najładniej zrobiony. Mimo, że filmem jest być może najsłabszym. Najlepszy film o autach (samo-chód to najgłupszy polski wyraz) jaki powstał, aż czuć tapicerkę w pierwszej scenie.
3. Oslo, 31 Sierpnia - chyba jeszcze lepszy niż Reprise jeśli chodzi o Triera. Bardzo osobista historia, na zasadzie 'nie osiągniesz sukcesu przed 30stką to gnij sobie'
4. Melancholia - kolejny Trier. Bardzo niedoceniony film bo to chyba najpiękniejsza apokalipsa na Ziemi, Po GY!BE oczywiście.
5. Drzewo Życia - dla innych nuda, dla mnie wspaniałe filozoficzne pierdoły. Chłonę w całości.
6. Artysta - wspaniały hołd dla starego hollywood i świetny eksperyment.
7. Rozstanie - narobił zamieszania strasznego i słusznie. Farhadi to ogólnie wielkie odkrycie ostatnich lat.
8. Koń Turyński - typowy Bela Tarr. Nudny, powolny, minimalistyczny, wspaniały.
9. Elena - Zwiagincew znowu wyśmiewa Rosję. Lubię to.
10. Róża - minimalnie wyżej nad Allenem.

Szkoda Paryża i Domu w Głębi Lasu. Rzeź, Nietykalni czy inne Dziewczyny z Tatuażem do top 20 by nie weszły.
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2011

Postprzez Mefju » 11 lut 2015, o 01:33

:!: ROK 2011 - PODSUMOWANIE! :!:





5. Artysta - 24
6. Rzeź - 23
7. X-Men: Pierwsza Klasa - 21
8. Geneza Planety Małp - 19
-. Sherlock Holmes: Gra Cieni - 19
10. Rozstanie - 18
-. Oslo, 31 Sierpnia - 18


12. Wstyd - 15
13. Sala Samobójców - 14
14. Baby Są Jakieś Inne - 13
-. Dziewczyna z Tatuażem - 13
-. Piraci z Karaibów: Na Nieznanych Wodach - 13
17. Sanctum - 12
18. Super 8 - 10
19. 1920. Bitwa Warszawska - 9
-. Moneyball - 9
21. Wyścig z Czasem - 8
-. Harry Potter i Insygnia Śmierci, część 2 - 8
-. Melancholia - 8
24. Captain America: Pierwsze Starcie - 7
-. Szybcy i Wściekli 5 - 7
-. Fineasz i Ferb: Podróż w Drugim Wymiarze - 7
-. Opowieści z Chłodni - 7
-. Jeż Jerzy - 7
-. Kaznodzieja z Karabinem - 7
30. Szefowie Wrogowie - 6
-. Kod Nieśmiertelności - 6
-. iCarly: Przyjęcie z Victoria Znaczy Zwycięstwo - 6
-. Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski Padł - 6
-. Jestem Bogiem - 6
-. Hugo i Jego Wynalazek - 6
-. Koń Turyński - 6
-. Drzewo Życia - 6
38. Thor - 5
-. Kac Vegas w Bangkoku - 5
-. Musimy Porozmawiać o Kevinie - 5
-. Wymiatacz - 5
-. 80 Milionów - 5
43. Coś - 4
-. Wróżkowie Chrzestni: Dorośnij Timmy! - 4
-. Rio - 4
-. Smerfy - 4
-. Idy Marcowe - 4
48. Hostel 3 - 3
-. To Nie Jest Film - 3
50. Sztos 2 - 2
-. Boże, Błogosław Amerykę - 2
-. Kung Fu Panda 2 - 2
-. Titeuf - 2
-. Jak Się Pozbyć Cellulitu - 2
-. Dom Snów - 2
-. Kill List - 2
-. Elena - 2
58. W Ciemności - 1
-. Tonia i Jej Dzieci - 1
-. Sunset Limited - 1


Głosowało 11 osób, które wymieniły łącznie 60 filmów. Najczęściej na listach pojawiała się "Róża" - 6 razy.
Pełnych list - 9/11
Aż 10 różnych filmów na pierwszych miejscach list ("Róża" jako jedyna pojawiła się 2 razy)
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2012

Postprzez Mefju » 11 lut 2015, o 01:37

:!: ROK 2012 :!:


No to zaczynamy lata, których w poprzedniej edycji zabawy jeszcze nie było! Wyniki będą więc trudniejsze do przewidzenia.

UWAGA! "Drogówka" Smarzowskiego to rok 2013! Kto zagłosuje w tym roczniku tego własnoręcznie uduszę!
Piszę o tym, bo pojawiają się rozbieżności co do dat w internetach, zresztą nie tylko przy tym filmie tego reżysera.
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2011

Postprzez mumin_king » 11 lut 2015, o 01:49

Meh, teraz to nawet nie mam czym dobić do dychy, ale może coś rzucicie ciekawego:

1. Django - z moją pomocą czy nie i tak wygra
2. Avengers - najlepsza rozpierucha do czasu najlepszej rozpierduchy
3. Niesamowity Spider-Man - wygrzebywanie się z poprzedniego gówna, troszkę żałuję, że już Garfield nie będzie Spider-Manem
4. Hobbit: Niezwykła podróż - eeee.... no nie wiem, scena z Gollumem to fajny powrót do przeszłości.
5. Igrzyska śmierci - nie łapię ogólnej konwencji tej serii, ale taki w sam raz na polsatowski hit
6. Iron Sky - spodziewałem się większego absurdu, ale i tak robienie z murzyna białasa fajne
7. Mroczny Rycerz powstaje - bardzo zabawny film o Batmanie
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2012

Postprzez Mefju » 11 lut 2015, o 03:01

Znowu wyszedł mocny rok, choć może nie aż tak bardzo jak poprzedni, no ale nie ma co wybrzydzać, aczkolwiek to dopiero następny rocznik będzie dla mnie wyjątkowo wykurwisty!

Aczkolwiek trochę się też wkurwiłem, gdy się okazało, że na liście obejrzanych filmów znalazło się kilka takich, co byłem przekonany, że są z 2013, co zaburza mi trochę układanie list do obu z tych roczników. No ale nic, jedziemy.

1. Madagaskar 3 - Chciałem powiedzieć, że to chyba najlepsza część z trylogii, ale musiałbym obejrzeć je wszystkie jeszcze raz, naraz. W każdym razie ta chyba jest najbardziej oryginalna i pomysłowa.
2. Być Jak Kazimierz Deyna - Ten film myślałem, że jest z 2013 roku, tymczasem mimo, że polski to okazuje się że miał premierę w Czechach, rok wcześniej. Szkoda, bo teraz nie wiem jak będzie mi się układać lista na przyszły rok bez tego filmu, choć kandydatów na jego miejsce już mam sporo.
Tak czy siak to jeden z tych filmów, których tytuł nie znaczy co znaczy. Aluzja do bycia jak Deyna odnosi się do czegoś zupełnie innego, czegoś co nie łączy Deyny z głównym bohaterem bezpośrednio, ale to ta sama cecha i ich życiorysy w pewnym sensie układały się podobnie. No i ogólnie, fajnie, że dużo tutaj piłki, no i najnowszej historii Polski z ostatnich 4 dekad(no może poza obecnie trwającą).
3. Żywie Biełaruś - I znów w 2013 będę musiał szukać czegoś na zastępstwo, ale myślę, że nie będę miał z tym wielkich problemów.
Odważny film, aczkolwiek byłby jeszcze odważniejszy gdyby nakręcony został w całości na Białorusi, tymczasem stamtąd pochodzi jedynie kilka ujęć. No po prostu obraz polityczny współczesnej Białorusi oczami rockowego muzyka, spłyń z lodami system(tutaj akurat dosłownie), którego zabrali do kołchozu. Podobno wywołał straszliwy ból culus u naszych wschodnich polityków i chcieli nas po sądach i trybunałach jakichś ciągać, żądania jakichś zadośćuczynień też chyba były.
4. Hotel Transylwania - No jeden z najlepszych i najbardziej klimatycznych DreamWorksów.
5. Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka Kontynentów - No proszę i jeszcze jeden DreamWorks z tego rocznika. Byłaby to chyba najlepsza część "Epoki", gdyby babcia Sida trochę mniej przynudzała.
6. Bejbi Blues - Kolejny film twórcy "Galerianek" o kolejnych problemach dorastającej młodzieży, czyli czym jest u gówniarzerii pogoń na siłę za modą i zero wiedzy o tym czym są konsekwencje. Zakończenie najbardziej powinno dawać do myślenia... choć jednocześnie paradoksalnie pokazuje, że nie dotyczy to głównej bohaterki.
7. Atlas Chmur - Pogmatwana, ale bardzo dobrze poprowadzona historia, a raczej kilka historii, dziejących się w różnych momentach historii ludzkości, a mających ze sobą bardzo ścisły związek. Czułem się jakbym oglądał jakiś nowy eksperyment w kinematografii, choć nie wiem czy to dobre słowo. Jeszcze pamiętam, że strasznie mi się podobały zdjęcia do tego filmu.
8. Jesteś Bogiem - Jak dziewczyna mnie chciała na to wyciągnąć do kina, to już kombinowałem jak się wykręcić, ale nie żałuję, że zgodziłem się na to pójść, bo jednak co jak co, ale lubiłem kiedyś Paktofonikę, a historia Magika... no trudno powiedzieć, żeby była nudna. :P No a poza tym gra tam Arkadiusz Jakubik(jako menedżer zespołu), a on zawsze jest w najwyższej formie!
9. Pokłosie - STUHR, TY ŻYDZIE!!! Nie no, odważny film, nie powinno dziwić, że wywołał taki ból culus w pisowsko-katolsko-"patriotycznych" środowiskach.
10. Django - Jezu, sam nie wiem czemu daję to na ostatnie miejsce, no ale skoro wepchnęły się tu filmy, które miały być w 2013 to co innego miałem zrobić?
Największe wrażenie po sobie jednak pozostawił u mnie pewien efekt specjalny w postaci krwi - ona tak wyglądała zrobiona, że jak komuś tryskała to myślałem, że komuś mięso na wierzch wystrzeliło. W ogóle to chyba najbardziej bezwzględny Tarantino jakiego widziałem(choć widziałem chyba tylko 3 jego filmy :lol: ).

11. Metro - Czyli "Sanctum" po rusku w miejskiej dżungli
12. Na Tropie Marsupilami - Bardzo to specyficzne, zabawne, przygodowe, oryginalne i w ogóle, no ale co ja poradzę, że przez pewne dwa nieplanowane na tegoroczną listę filmy musiałem to wywalić poza dychę?
13. Mój Rower
14. Córka
- taki tam ruski dramat o nastoletniej lesbie, której ojciec prawdopodobnie(piszę "prawdopodobnie" bo nie pamiętam, a nie że nie jest to w filmie wyjaśnione) zamordował jej dziewczynę. Był pokazywany na Warszawskim Festiwalu Filmowym.
15. Poradnik Pozytywnego Myślenia
16. Merida Waleczna
- Może podobałoby mi się bardziej, gdyby to był DreamWorks, a nie Pixar
17. Skyfall
18. Królewna Śnieżka i Łowca
19. Sęp


Do odrobienia m.in. "Ted", "Paranormal Activity 4" i jeszcze trochę tytułów.

Widziałem jeszcze co prawda "Bitwę Pod Wiedniem", ale farfoclu, to chyba najgorzej zrobiony film w historii, a wg moich kumpli historyków również przekłamany historycznie, no ale ja się tam nie znam. Co mnie w tym filmie raziło to przede wszystkim sedesie z bakelitu zdjęcia i jeszcze bardziej sedesie z bakelitu montaż(jak farfoclu w akcji z XVII wieku można było uchwycić na niebie smugę kondensacyjną z odrzutowcem i tego nie zauważyć??!) i coś co nie wiem czy miało wyglądać jak efekty specjalne czy może był to po prostu błąd przy pracy(w każdym razie odnosi się to do montażu), ale farfoclu, wszystkie postacie w czasie samej bitwy były tak niestarannie "wycinane" z innego otoczenia, że otoczka wokół konturów i widoczna jak na dłoni różnica w oświetleniu(z zupełnie innej strony padało światło na postaci, co w tle) aż bolała... i jeszcze do tego wszyscy farfoclu mówili w języku angielskim(w celach komercyjnych farfoclu?), chociaż żadna nacja z tego wydarzenia historycznego i je poprzedzających nie posługiwała się tym językiem a i z aktorów chyba żaden nie był anglojęzyczny! I jeszcze do tego ten Adamczyk jako król Sobieski był tak sztuczny i tandetny, że... a może lepiej to przemilczę. Po prostu parodia samego siebie.
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2012

Postprzez NAR » 11 lut 2015, o 16:19

W sumie rok rozczarowań: Prometeusz, Looper, Batman, Poradnik pozytywnego myślenia, HOBBIT, PIXAR, Avengers, Allen - to wszystko mocno przeciętne, albo słabe filmy.

1 Django
Wiadomo, bez konkurencji.

2 Miłość
Przekonująco.

3 Skyfall
Chyba mój ulubiony Bond. "Czego oczekiwałeś, wybuchających długopisów? Już się w to nie bawimy" <3

4 Pokłosie
Nieźle zrobiony, chociaż Pasikowski popuścił troszkę wodze fantazji przy scenariuszu. Zakończenie to im chyba Michnik pisał :D Ogólnie dobry.

5 Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom
Nie jestem jakimś fanem Andersona, ale to ładny film.

6 Operacja Argo
7 Dom w głębi lasu
8 Holy Motors
9 Życie Pi
10 Iron Sky

Niesamowity Spider-Man
Hannah Arendt
Jesteś Bogiem
Igrzyska śmierci

Spring Breakers nie dla mnie.
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2012

Postprzez Wiciu » 11 lut 2015, o 23:28

Bardzo mocny rocznik jak dla mnie, a dowodem na to jest dopiero 4 miejsce „Niezniszczalnych 2” filmu z obsadą na który czekałem od czasu pokochania filmów akcji (ze Stallonem, Schwarzeneggerem i Van Dammem na czele) z lat 80-tych i 90-tych

1. Atlas chmur- Jeden z niewielu filmów ostatniej dekady który zrobił na mnie piorunujące wrażenie i to ze względów fabularnych (łączący kilka różnych historii i gatunków w całość) jak i technicznych, Wg mnie wielkie dzieło rodzeństwa Wachowskych (kiedyś braci ) trochę niedocenione w kinie. Film podejmuje temat reinkarnacji oraz, że decyzje i czyny ludzi z różnych epok i zakątków świata mają duży wpływ na teraźniejszość, przyszłość i przeszłość naszej planety.
2. Skyfall- Jedna z najlepszych części przygód Jamesa Bonda. U mnie w rankingu stoi na równo z Dr No, Pozdrowieniami z Moskwy, Ośmiorniczką, GoldenEye i Casino Royale. Daniel Craig po świetnym debiucie w Casino Royale i słabszym Qunatum of Solace (mimo, że to połączone tytuły), ponownie deklasuje resztę aktorów oddających swoją twarz agentowi 007 i staje (póki co) zaraz za Sean Connerym najlepszym odtwórcą tej roli. Z niecierpliwością czekam zatem na październik i film „Spectre”
3. Django- Quentin Tarantino w nowym gatunku i jak zwykle rewelacyjny, po genialnych Bękartach Wojny, dostajemy równie dobry western. Świetny Leonardo Dicaprio, który ostatnimi rolami zarówno w Incepcji, Wyspie tajemnic czy Infiltracji na dobre zamyka rozdział „ładniutkiego chłopaczka” z Titanica i deklasuje takich aktorów jak Brad Pitt czy Johnny Depp, z którymi był zawsze porównywany. Sam film zawiera w sobie wszystkie najlepsze cechy Quentina. Mamy zatem tu świetnie wykreowane postacie, bardzo dobre dialogi, ostry cięty humor, dobrą akcje i rzeź jak u Tarantino przystało. Charakterystyczne role dostali tu oprócz Leo również Samuel L. Jackson, Ch. Waltz czy J.Foxx.
4. Niezniszczalni 2- Tak jak pisałem na wstępie, gdyby nie powyższe 3 naprawdę znakomite filmy tego roku, ten tytuł byłby moim numerem jeden, a dlaczego to możecie sobie kliknąć na poniższy link do mojej recenzji, która swojego czasu została umieszczona na Wirtualnej Polsce : http://film.wp.pl/id,29475,rid,64256,ti ... enzja.html
5. Poradnik pozytywnego myślenia- B.Cooper, J.Lawrence i R.DeNiro w komediodramacie, który zachwycił zarówno krytykę jak i widzów. Tego typu filmy powinny być pokazywane właśnie w okresie walentynek, zamiast ciągle powtarzających jeden schemat komedii romantycznych. Świetne kreacje aktorskie zarówno Bradley`a Coopera jak i nagrodzonej właśnie za ten film Jennifer Lawrence. Temat dosyć mało popularny wśród filmowców, ukazujący problem okazywania uczuć i miłości przez osoby z zaburzeniami psychicznymi czy też upośledzone. Jak już zauważyłem reżyser w sposób bardzo przystępny dla przeciętnego widza porusza te jakże ważne tematy, przez co dostajemy niejako porządną komedie romantyczną z elementami dramatu i przesłaniem dla innych.
6. The Avengers- Troche ala Niezniszczalni w wersji komiksowej. Mamy więc tutaj zbiór największych superbohaterów ze stajni Marvela z Iron Manem (w tej roli ponownie niezastąpiony R. Downey Jr.) na czele. Są tu zatem oprócz wspominanego Iron Mana również: Kapitan Ameryka, Hulk, Thor, Hawkeye, Nick Furry czy Czarna Wdowa (zjawiskowa S. Johansson), którzy muszą połączyć siły aby pokonać przyrodniego brata Thora Loki`ego, w tej roli również znakomity Tom Hiddleston. Jak to w tego typu produkcjach, fabuła jest skrojona do minimum, a najważniejsze są potyczki pomiędzy bohaterami, zarówno słowne jak i za pomocą pięści. Nie ma co się w tym filmie zatem doszukiwać jakiejś większej intencji poza tym, że jest to pierwszorzędnie zrealizowane kino akcji z plejadą gwiazd (zarówno pod względem aktorów jak i samych postaci ).
7.Operacja Argo- Film w reżyserii Bena Afflecka, w którym również zagrał główną rolę . Jest to oparta na faktach historia operacji ratowania sześciu amerykańskich zakładników z Teheranu. Główny bohater, Agent CIA wpada na ryzykowny pomysł zorganizowania akcji ratunkowej pod przykrywką nakręcenia fikcyjnego filmu o tajemniczej nazwie "Argo" Sam film okazał się wielkim sukcesem komercyjnym, jak również był największą sensacją ówczesnych Oscarów, gdzie zdobył główną statuetkę dla „Najlepszego film” oraz Ben Affleck dla „Najlepszego reżysera” Operacja „Argo” jest bardzo dobrze zrealizowanym dramatem wojenno-politycznym, który trzyma w napięciu widza od pierwszej do ostatniej minuty.
8. Pokłosie- Bardzo dobre polskie kino, Pasikowski udowadnia, że nadal po latach jak zabiera się za jakiś film to robi to perfekcyjne. Ciężki temat z punktu widzenia historii i mentalności polaków, z którym trzeba się zmierzyć i który przez wielu jest po prostu wymazany ze świadomości i nie brany pod uwagę. Pasikowski idealnie pokazuje ludzką naturę i do czego jest zdolny człowiek. Straszne jest również to, że nawet w XXI w. może dojść do podobnych sytuacji, w celu zatuszowania spraw z przeszłości. Genialną kreację w tym filmie stworzył Maciek Stuhr i gdyby to był produkcja amerykańska, byłby to główny pretendent do Oscara, a w Polsce na co mógł liczyć ? Oczywiście tylko na wyzwiska, obrzucanie błotem czy wręcz nazywanie go antypatriotą. Z jednej strony byłaby to idealnie komiczna sytuacja dla promocji filmu ( do przerobienia na jakiś skecz kabaretowy), gdyby nie była tak prawdziwie tragiczną patrząc na mentalność Polaków. Ten przykład bardzo dobrze pokazuje również jak wielu ludzi nie potrafi odróżnić poglądów czy zachowań osób odtwarzających jakieś postacie od ich własnych i tu jest ten prawdziwy tragizm. Sam film zaś oceniam bardzo wysoko i uważam, że jest jedną z ciekawszych pozycji ostatnich lat, miałbym może małe zastrzeżenia do zakończenia, mocniej bym je zakończył, ale myślę, że wtedy byłby ten film i jego twórcy wręcz zlinczowani przez tzw. prawdziwych patriotów.
9. Hotel Transylwania- Krótko i w temacie, najlepsza animacja od czasów Shreka, Madagaskaru i Epoki lodowcowej. Koniec
10. Rock of Ages- Nad tym filmem też nie będę się długo rozpisywał tutaj, gdyż do niego również napisałem recenzje, którą można przeczytać pod tym linkiem: http://film.wp.pl/id,29498,rid,64255,ti ... enzja.html
Wiele osób z tego forum będzie zapewne oburzona interpretacjami niektórych utworów, ale wg mnie najgorzej te wykonania jak na musical nie wypadły i film jest całkiem przyjemny.
Reszta:
Mroczny Rycerz powstaje, Ted, American Pie: Zjazd absolwentów, Niemożliwe, Lot, Madagaskar 3, Sęp, Les Miserables: Nędznicy, Drugie oblicze, Polowanie, Sinister, Gangster, Zakochani w Rzymie, A więc wojna, Człowiek na krawędzi, Tylko Ciebie chcę, Wróg numer jeden, Iron Sky, Dorwać gringo, 6 kul, Akt odwagi, Kula w łeb, Ludzie jak my i inne
Life is Brutal !!!!!!
Avatar użytkownika
Wiciu
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 340
Dołączył(a): 16 sie 2010, o 12:18
Lokalizacja: Kluczbork
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2012

Postprzez Faraday » 12 lut 2015, o 13:18

1. Django
2. Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom
3. Polowanie
4. Sugar Man
5. Holy Motors
6. Mistrz
7. Operacja Argo
8. Charlie
9. Imagine
10. Pokłosie

Frances Ha, Dziewczyna z szafy, Spring Breakers, Wróg numer jeden, Ralph Demolka, Drugie oblicze, Poradnik pozytywnego myślenia, Mroczny Rycerz powstaje, Skyfall, Niesamowity Spider-Man, Avengers

Avatar użytkownika
Faraday
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 623
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 14:38
Lokalizacja: New Zerø Kanada
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2012

Postprzez shamar » 13 lut 2015, o 19:16

I jeszcze gorszy rok... damn it.

1. Ted (2012)
2. Dom w głębi lasu (2012)
3. Niemożliwe (2012)
4. John ginie na końcu (2012)
5. Kruk. Zagadka zbrodni (2012)
6. Piraci! (2012)
7. Protektor (2012)
8. Królewna Śnieżka (2012)
9. Inny świat (2012)
10. Django (2012)




Hobbit: Niezwykła podróż (2012)
Lockout (2012)
Faceci w czerni 3 (2012)
Mroczny Rycerz powstaje (2012)
Dyktator (2012)
Gniew tytanów (2012)
Hotel Transylwania (2012)
Iceman: Historia mordercy (2012)
Zołuszka (2012)
Avatar użytkownika
shamar
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2735
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 22:48
Lokalizacja: K-ce / Czewa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2012

Postprzez Xavi » 15 lut 2015, o 02:18

1. Django - Tarantino przywraca po 50 latach spaghetti western do łask.
2. Spring Breakers - sarkazm na młodzieżowy sztuczny świat. My śpiewamy Dżem na imprezach, oni Britney Spears. Nie wiem co gorsze. Chyba o żadnym innym filmie nie stoczyłem tylu bezsensownych debat :P
3. Imagine - chyba mój ulubiony polski film ostatnich lat.
4. Frances Ha - Optymistyczna dziewczyna w pesymistycznym, szarym świecie. Uwielbiam główną bohaterkę. W tym roku wyszło 'Obvious Child' bardzo podobne klimatycznie.
5. Moonrise Kingdom - uwielbiałem ten film, a potem Anderson walnął Grand Budapest Hotel i jednak ten to była ledwie rozgrzewka.
6. Operacja Argo - kawał perfekcyjnie skrojonej rozrywki. Ogólnie Affleck reżyser >>> Affleck aktor.
7. Polowanie - powinno być w top 3, ale się spieszę i nie chce mi się zmieniać :D Pisaliśmy dużo o tym filmie na forum. Nie wiem czy starym czy nowym.
8. Drugie oblicze - bardzo podobny do Blue Valentine. Uwielbiam ten rodzaj 'realistycznej' reżyserii. Świetnie dobrana obsada i klimat, który powoduje, że świetne się ogląda.
9. Raj: Miłość - murzyny uprawiają miłość z bogatymi grubymi turystkami za kasę, a te czuję się spełnione. Odpychające, ale nie przez przypadek Seidl ma w Austrii status jako następny Haneke.
10. Holy Motors - jeden z lepszych filmów o niczym.

Sugar Man (historia niesamowita, poczytajcie opisy filmu), Ralph Demolka, Mistrz, Uciekinier, Paperman, Poradnik Pozytywnego Myślenia, Wróg Numer Jeden, Między nami seksoholikami, Na Zawsze Laurence, Pokłosie, Dziewczyna z Szafy, Wypełnić Pustkę, Miłość (powinno być w top 3, ale nie chce mi się zmieniać ;d), Charlie (Emma Watson jara się The Smiths i Bowiem), Bestie z południowych krain, Dom W głębi Lasu, Cosmopolis, Spider-Man (dużo lepszy niż ten nowy bo z większym jajem) -> z tych blisko listy.
Ostatnio edytowano 15 lut 2015, o 20:03 przez Xavi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe zabawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron