[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4814: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4816: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4817: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4818: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3911)
• Zobacz wątek - Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - KONIEC ZABAWY!!! [*]

Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - KONIEC ZABAWY!!! [*]

Wszystkie inne gry i zabawy nie wchodzące w działy powyżej.

Czemu nie głosujesz w notowaniach dekadowych?

Bo jest ograniczony wybór
0
Brak głosów
Bo nie ma tam filmów, które znam i mi się podobają
0
Brak głosów
Bo nie chce mi się drugi raz głosować na coś na co już głosowałem
1
25%
Bo poziom filmów jest do siebie tak zbliżony że ciężko mi je porównywać do siebie
0
Brak głosów
Bo chcę iść pojedynczymi rocznikami, żeby szybciej skończyć zabawę
0
Brak głosów
Bo one nic nie wnoszą do zabawy
1
25%
Bo jak innym się nie chce to mnie też nie
1
25%
Bo notowania dekadowe powinny być robione w innych przedziałach czasowych
1
25%
 
Liczba głosów : 4

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2002

Postprzez Mefju » 26 lis 2014, o 04:22

:!: ROK 2002 :!:
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2002

Postprzez Dundersztyc19 » 26 lis 2014, o 20:57

1.Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów
Wcześniej uważałem to za najsłabszą z części "Gwiezdnych wojen", a to dlatego, że jakoś najmniej ją ogarniałem, wydawała mi się strasznie nudna. Jak sobie ją odświeżyłem, to zmieniłem zdanie. To znaczy nadal to chyba najsłabsza część, ale bardzo mi się ją przyjemnie oglądało i nie nudziłem się ani chwili. Przede wszystkim świetnie mi się oglądało Anakina jako znakomitego Jedi, który jeszcze nie przeszedł na ciemną stronę, tutaj działał tylko po dobrej stronie i to on był głównym bohaterem filmu, oczywiście Obiwan też miał duży wkład w ten film. Najlepszy fragment, to oczywiście śmierć matki Anakina i wyrżnięcie wioski Ludzi Pustyni.
2.Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń
Napisałbym, że to przez sentyment, ale wtedy by to znaczyło, że z dzisiejszej perspektywy film mi się nie podoba, a to nieprawda. Choć, gdy byłem mniejszy, to na pewno lepiej się go oglądało. Nawet mnie w jednym momencie wzruszył.
3.Asterix i Obelix: Misja Kleopatra
4.Znaki
Ten ufok na urodzinowym filmiku wymiata 8)
5.Władca Pierścieni: Dwie wieże
Z trylogii najmniej znam i najmniej lubię.
6.Atomówki - film
Nie wiem czemu, ale film trochę za bardzo nijaki, wolę serial.
7.Spider-Man
8.Zabawy z bronią
9.Tom i Jerry: Magiczny pierścień
Wkurzające jest oczywiście zakończenie filmu, gdzie Tom zostaje ukarany za coś czego nawet nie zrobił umyślnie oraz w ogóle wkurzający był ten właściciel magik, który opierniczał Toma.
10.Pianista
Nie lubię filmów o tematyce wojennej, ale ujęła mnie scena, gdzie Niemiec więziony w rosyjskim obozie, który pomógł tytułowemu bohaterowi, pyta się o jego losy i usłyszał, że stał się sławnym pianistą, a potem nie wiadomo, co się działo z tym Niemcem, może zginął.

"Dnia świra" to kijem nie tknę, nawet nie ma mowy, bym z własnej woli obejrzał ten film, bo wiem, że bardzo mi się nie spodoba.
Pewno są też filmy, które mogłem widzieć, ale nie ma co do tego pewności. Nawet nie wiedziałem, że jest aż tyle Kevinów, ale tak jak dla wielu, tylko dwa filmy się liczą, reszty nie ma.
http://www.survio.com/survey/w/I9A2D9A6B6X9E9I3A">Zagospodarowanie turystyczne województwa podkarpackiego
Avatar użytkownika
Dundersztyc19
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1575
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 13:27
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2002

Postprzez Gnietek » 26 lis 2014, o 21:51

Kiepsko. Tylko dwa pierwsze filmy nazwałbym bardzo dobrymi. Nie ma dychy i co więcej, nie przychodzi mi do głowy żaden tytuł z tego roku, który chciałbym jeszcze obejrzeć.

1. 8 kobiet
Czyli o tym, co może wyjść na jaw, gdy rzekome przyjaciółki czy krewne mają spędzić wszystkie ze sobą kilka dni. Niby film ma klimat radosnego musicalu sprzed pół wieku, ale przesłanie jest co najmniej smutne.

2. Kariera Nikosia Dyzmy
Fajnie, że klasyczny pomysł włożono w kompletnie nowe realia. Typowy remake byłby porażką, bo choćby gdzie Cezaremu Pazurze do Romana Wilhelmiego? :wink: Jest zabawnie, jest ciekawie, jest aktualnie - może aż do bólu, bo występujący w filmie Lew Rywin wkrótce po premierze rzeczywiście stał się bohaterem afery politycznej...

3. Dzień świra
Znakomite studium nerwicy człowieka, który sam się nakręca. Nie ruszają mnie, a wręcz drażnią dialogi w tym filmie (zdania z powtarzającymi się słowami typu "w mordę dać mogę dać" są nienaturalne - nikt tak nie mówi; chyba tylko twórcy telenowel mają gorszy słuch językowy od Marka Koterskiego...), humor polegający na wkładaniu bluzgów w usta bohaterów mówiących o poważnych sprawach też nie jest wysokich lotów, zaś aktorzy poza Markiem Kondratem grają beznadziejnie. Niemniej jak studium nerwicy film ten jest znakomity. :P

4. Co dalej z tobą, Karolinko?
Czyli o tym, w jakiej patologii żyje grająca dziewczynę z patologicznej rodziny aktorka z "Cześć Tereska". :wink:

5. Święty Franciszek z Asyżu
Albo "święty ćpunek z Asyżu", jak mówili moi koledzy z klasy. :P Film skupia się na radości życia słabego, stale chorującego, żyjącego na skraju nędzy faceta, którego nie obchodzi nic poza życiem w harmonii ze światem. Fajna rzecz.

6. Szkoła uczuć
Ckliwe, do bólu naiwne romansidło, aaaale są fajne sceny.

7. E=mc^2
Mam wrażenie, że to ma być podręcznik filozofii pauperum... :roll: Drażni mnie to trochę, tak samo jak głupie postacie i ogólnie pomysł na film, ale przez większość czasu oglądało mi się jednak przyjemnie.

8. Suplement
Mam wrażenie, że Krzysztofowi Zanussiemu nie chciało się robić kolejnego filmu od zera, więc dobudował kilku postaciom z "Życia jako śmiertelnej choroby przenoszonej drogą płciową" własne wątki. Oczywiście, że wyszło gorzej. :P W dodatku aktorzy grają w większości nienaturalnie. Bronią się tylko... wątki poboczne i możliwość spojrzenia na znaną już nam historię z innego punktu widzenia.

9. Asterix i Obelix: Misja Kleopatra
Z filmem animowanym nie ma nawet co porównywać... Jeśli jednak zapomnieć o nim, to trzeba przyznać, że Gerard Depardieu, Christian Clavier czy Monica Bellucci dobrze pasują do swoich ról, zaś odniesienia do innych filmów są ciekawe. Niestety, film (przynajmniej w wersji, którą ja widziałem) zabija dubbing...

Widziałem jeszcze "YYYreek!!! Kosmiczna nominacja", ale na to nie wypada głosować.
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2002

Postprzez Michalzbiku95 » 27 lis 2014, o 20:33

1.Złap mnie, jeśli potrafisz - przednia rozrywka i gwiazdorska obsada
2.Tożsamość Bourne'a - tak się robi filmy sensacyjne
3.Telefon - fajny pomysł i wykonanie też niezłe
4.Ali G - tu jest beka w opór XD i ta niepoprawność polityczna, obyczajowa i każda w sumie
5.Pianista
6.Bezsenność
7.Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów - tak, najgorsza część, ale to cały czas Star Warsy
8.Dzień świra
9.Epoka lodowcowa - leniwiec zamiótł
10.Spider-Man

bardzo blisko:


dalej:
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Avatar użytkownika
Michalzbiku95
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1543
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2002

Postprzez NAR » 27 lis 2014, o 23:35

ciężko robić te rankingi, wielu filmów od lat nie widziałem i trudno wszystkie ze sobą zestawić.

1 Dzień Świra
kocham całym sercem.

2 Władca Pierścieni: Dwie wieże
3 Adaptacja
4 Pianista
5 Katedra
6 Epoka Lodowcowa
7 Planeta Skarbów
8 25. godzina
(wiadomo że w tym filmie chodzi tak naprawdę tylko o jedną scenę)
9 Harry Potter i Komnata Tajemnic
10 Złap mnie, jeśli potrafisz
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2002

Postprzez Faraday » 29 lis 2014, o 20:27

1. Miasto Boga
2. Dzień świra
3. Władca Pierścieni: Dwie wieże
4. Pianista
5. Adaptacja
6. Lewy sercowy
7. Zabawy z bronią
8. 25. godzina
9. Pif-Paf! Jesteś trup!
10. Epoka lodowcowa


Avatar użytkownika
Faraday
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 623
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 14:38
Lokalizacja: New Zerø Kanada
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2002

Postprzez Xavi » 30 lis 2014, o 15:55

Ożesz, prawie 50 filmów widziałem z 2002 :D

1. Miasto Boga - wielkim film o wielkim mieście i kraju.
2. Dzień Świra - tego filmu nie zrozumie nikt spoza naszego kraju ;)
3. Władca Pierścieni: Dwie wieże - najlepsza bitwa ever.
4. Pianista - wiadomo. Choć to nie jest najlepszy film Polańskiego jak to się ogólnie przyjmuje.
5. Uzak - wielka ściana między ludźmi.
6. Adaptacja - wybitny scenariusz o... kwiatach ;) Zatarcie fikcji i rzeczywistości (nieistniejący brat Kaufmana dostał nominację do Oscara) to prawdziwe mistrzostwo świata.
7. Nieodwracalne - filmy Gaspara Noe są jedyne w swoim rodzaju, trzeba zobaczyć. 10 minutowa scena gwałcenia Monici Bellucci też zostaje w pamięci.
8. Hero - napisałem najlepsza bitwa ever wyżej? Całkiem możliwe, że jednak tu.
9. Lewy sercowy - Bo życie to uporządkowany chaos. Na przykład gdy nawet taki Sandler zagra świetną rolę.
10. 25. godzina - nienawiść, nienawiść wszędzie.

poza listą The Ring, 8 Mila, Ken Park, Edi, 28 Dni Później, Telefon, Ali G, Pif-Paf! Jesteś trup! i wiele innych.
Avatar użytkownika
Xavi
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 3148
Dołączył(a): 6 wrz 2010, o 13:21
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2001

Postprzez mumin_king » 1 gru 2014, o 03:24

1. Dzień świra - w zasadzie to co napisał Gnietek, cudownie okazuje nerwicę. To nie jest komedia, mimo że większość tekstów trafiło do mowy potocznej.
2. Hero - tutaj prócz rozpierduchy, takiej artystycznej podoba mi się gra kolorów, absolutna poezja
3. Pianista - niedawno się śmieliśmy z kumplami, że tytuł powinien brzmieć "Podróże kulinarne Władysława Szpilmana", bo najbardziej pamięta się krojenie iryska na sześć części i słoik ogórków. Abstrahując to przecież cudowny film.
4. Władca Pierścieni: Dwie wieże - zdecydowanie najlepsza ze wszystkich Władc i Hobbitów. Bitwa o Helmowy Jar zawsze w sercu.
5. Raport mniejszości - teraz będą trzy filmy, które może nie są wybitne, ale czuję do nich sentyment, bo oglądając rybo dwudyszna mi się podobały. Raport dostaje plusa za fabułę.
6. Wehikuł czasu - Wehikuł za zgrabne połączenie fantastyki, dramatu a nawet horroru
7. Władcy ognia - a Władcy za smoki
8. Epoka lodowcowa - jak dla mnie nawet wyżej niż Shrek
9. Edi - no takie smutne i nieprawdziwe
10. Asterix i Obelix: Misja Kleopatra - nie wiem co Gnietek ma do dubbingu, ale takie rzeczy jak nazywanie rzymian imionami "Zestawsuperplusie" czy "Antywirusie" to piękno albo teksty typu "Bez surowca nie ma budulca. Bez budulca nie ma pałacu. A bez pałacu... nie ma pałacu.". Zresztą absolutnie mistrzowsko poprowadzone dialogi "To napój magiczny? Nie, kalafiorowa." i w ogóle rozkoszny Numernabis wraz z Otisem i jego mistrzowskim monologiem na temat byciu skrybą. Jeny, chyba powinienem dać na pierwsze miejsce, no ale nie dam, bo oglądałem francuskie komedie bez dubbingu i kompletnie ich nie rozumiałem.

no i tak jeszcze parę słów o pozostałych z których może z 3-4 mogły się tutaj w tej dyszce znaleźć.

Spider-Man - fatalny Maguire (czy jakoś tak) no i Green Goblin w stroju Power Rangers - minus
Harry Potter i Komnata Tajemnic - o dziwo najbardziej mi się podobała, być może że była ciut poważniejsza, aczkolwiek nie lubię tej serii - plus/minus
Złap mnie, jeśli potrafisz - jeden z tych co to mógł się bić, ale czasem zanudzał - plus
Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów - matko ten film jest tak niesamowicie zjebany, że nie wiem. Nawet nie wiadomo co tutaj wyróżnić bo fajne efekty są bezsensu. Mroczne widmo przynajmniej miało Maula - minus
The Ring - japońska lepsza - plus/minus
Tożsamość Bourne'a - fajne widoki na Europę, no i było nie było niezła intryga, ale taka to akcja do taty - plus/minus
Szkoła uczuć - kiedyś siostra mnie skrzyczała, bo ja ten film obejrzałem a potem się zaśmiałem, gdy powiedziała, że jej kolega na tym płakał. Ckliwe, dla mam - minus/plus
Znaki - całość sprowadza się do spotkania kosmitów (tutaj się zgodzę z Dunderem, że Ufok na przyjęciu urodzinowym robi wrażenie) ale tak film trochę takie bez sensu, od początku z tą wodą, a potem żadnych wniosków - minus
Telefon - drugi, który był blisko, konwencja niezła, Farell nawet znośny - plus
8 Mila -, ale to i tak niezły film, trzeci, który miał szansę u mnie - plus
Resident Evil - obejrzałem wszystkie części i nie jestem w stanie ich rozróżnić prócz tej - plus/minus
Faceci w czerni II - nie rajcowali mnie - plus/minus
E=mc² - hejt, nie cierpię - minus
Kariera Nikosia Dyzmy - tutaj jak przy Poranku Kojota i Chłopaki nie Płaczą, nie czaję fenomenu - plus/minus
Był sobie chłopiec - jako, że Hugh Grant miał szansę na dychę - plus
Lilo i Stich - ot prosty Disney - plus/minus
Statek widmo - ten film robi początkowa scena, potem nie dzieje się kompletnie nic wartego uwagi - minus
Moje wielkie greckie wesele - nie wiem czemu np nas dzieciaków wysyłano na takie rzeczy do kina. Ot nic wielkiego - plus/minus
Jackass - świry w akcji - byłem fanem, "Hi I'm Johnny Knoxvile. I gonna hit by a car" - plus
Cube 2 - do pierwszego się nie umywa
Gorąca laska - - minus
Statek miłości - bardzo się nienawidzę za obejrzenie tego filmu, tak bardzo jak nienawidzę Cuby Gooding Jr. - minus
Rób swoje, ryzyko jest twoje - obejrzał ktoś jeszcze? O czym był ten film - minus
Parcie na tarcie - niemiecka odpowiedź na American Pie - minus
Kung Pow: Wejście wybrańca - ostatni, który miał szansę na listę, ciekawy pomysł i dość niezła realizacja, choć czasem przesada - plus
Oni - ciekawa sprawa, bo włączyłem ten film gdyż myślałem, że to Inni (Inni - Oni jeden pies zdawało mi się wtedy) i strasznie żałowałem, nuda do kwadaratu z jakimiś świerszczami w tle - minus
Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń - wszystko fajnie, extra (to był w sumie pierwszy film w nowo pobudowanym kinie Jantar - stare zamknięto - jaki obejrzałem), ale to nie jest Tytus. Nie jest i już, nie ten humor, nie ta kreska, nie ta otoczka.

dziękuję za uwagę 8===D
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2002

Postprzez Atrus » 1 gru 2014, o 20:50

1. Adaptacja
Kto by pomyślał, że film, w którym gra dwóch Nicholasów Cage'ów może być tak dobry?
2. Rosyjska arka
Półtoragodzinna reklama Ermitaża. Trzysta lat historii Rosji. Jedno ujęcie.
3. Rok diabła
Jaz Coleman w Pradze.
4. Miasto Boga
Ależ ten film jest mistrzowsko zrobiony.
5. Dzień świra
Wiadomo, co będę pisał.
6. Lewy sercowy
Kto by pomyślał, że film, w którym gra Adam Sandler może być tak dobry?
7. Bezsenność
Całkiem kompetentny remake, nawet niekoniecznie gorszy od pierwowzoru. W sumie szkoda, że Nolan poszedł w widowiska, bo jego repertuar sztuczek sprawdza się znacznie lepiej w konwencji thrillera/kryminału. Patrz Memento.
8. Pianista
Jak na Polańskiego stany średnie, ale chyba nie wypada tak mówić.
9. 24 Hour Party People
Na pewno lepsze niż "Control". Nie jest to wielkie osiągnięcie, ale zawsze jakieś.
10. Koniec z Hollywood
A taki nawet zabawny Allen na koniec, z sentymentu.


With my last breath I curse Zoidberg.
Avatar użytkownika
Atrus
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 17 gru 2008, o 19:07
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2002

Postprzez MCwalter01 » 2 gru 2014, o 13:07

Znowu bez komentarzy:
1. Pianista
2. Władca Pierścieni: Dwie wieże
3. Dzień świra
4. Katedra
5. Edi
6. Bezsennośc
7. Gangi Nowego Jorku
8. Azyl
9. Epoka lodowcowa
10. Czerwony smok
"In fact the whole of Japan is a pure invention. There is no such country, there are no such people." (Oscar Wilde)
Avatar użytkownika
MCwalter01
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 575
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 13:27
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2002

Postprzez shamar » 3 gru 2014, o 01:03

MOJA LISTA
Avatar użytkownika
shamar
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2735
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 22:48
Lokalizacja: K-ce / Czewa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2002

Postprzez Mefju » 3 gru 2014, o 04:48

GRUBO!
Myślałem, że to słabszy rocznik i grubo się pomyliłem! Nie wiem czy przejrzałem cały filmweb należycie, no ale na wszystkie filmy i tak nie starczyłoby listy.


1. Dzień Świra - Wiadomo. Kult i ten tego. Film który niby powstał tak nie dawno, a już stał się legendą i za 100 lat nadal będzie aktualny i będzie się o nim obowiązkowo uczyć i wykładać w szkołach i na uczelniach jak nie całego świata to chociaż Polski. Kto nie widział ten chyba ostatnie 12 lat spędził na Marsie. Niewiarygodne ileż rzeczy może się człowiekowi przydarzyć w ciągu zaledwie jednego dnia.
A jak ktoś się wzbrania przed obejrzeniem to od razu tłumaczę: do tego filmu trzeba podejść z dystansem i broń Boże nie brać go dosłownie! On zmusza do myślenia, do refleksji, ma w sobie 5-te dno... Ktoś zarzuci że jest oderwany od rzeczywistości? No bo właśnie taki miał być!
2. Pianista - Pierwszy film wojenny który zrobił na mnie takie piorunujące wrażenie. Dobrze, że kończy się happy endem.
3. Harry Potter i Komnata Tajemnic - Wiem, niby powinien być niżej, ale... brakuje mi pomysłów co dać na jego miejsce. Tak, wiem, napisałem, że to gruby rocznik, ale niekoniecznie pod względem genialne tylko raczej ilości widzianych przeze mnie filmów.
4. 8. Mila - Naprawdę tylko jeden mumin o tym wspomniał? Toż to iście poruszający film! Eminem wciela się co prawda w rolę anonimoego nieudacznika z Detroit pokrzywdzonego przez życie, ale tak naprawdę opisuje poprzez tą postać swoje życie. Taka kryptoautobiografia. Poza tym główny utwór z tego filmu "Lose Yourself" wygrał kiedyś forumowy top Eminema, więc tym bardziej nie dziwi brak tego filmu na Waszych listach.
5. Epoka Lodowcowa - Szczerze mówiąc wolę następne części, no ale Sid z głosem Pazury zawsze daje radę.
6. Tytus, Romek i A'Tomek Wśród Złodziei Marzeń - Całkiem przyjemne, choć nie wiem jak to się ma do komiksów z tymi postaciami, bo chyba żadnego nie znałem, ale spróbuję to kiedyś nadrobić. P.S. Głupszego sposobu na wykorzystanie wizerunku mojej branży(tzn. branży dla której pracuję) to chyba już wymyśleć się nie dało. :lol:
7. Scooby Doo - No taka tam ciekawostka... no po prostu filmowa adaptacja jednej z klasycznych kreskówek + Jaś Fasola. xD A Kudłatego polubiłem tym bardziej jako iż jest nosicielem obu moich ksywek - też mnie kiedyś tak zwali(znaczy się "Shaggy"), a aktor go odgrywający to mój forumowy imiennik.
8. Szkoła Uczuć - Wydawało mi się, że ot głupawa komedyjka romantyczna dla młodzieży, ale jak mnie dziewczyna namówiła to obejrzenia tego to jednak zmieniłem zdanie. Film otworzył mi oczy na różne sprawy.
9. Zemsta - A taka tam śmiechowa adaptacja jednej z moich ulubionych lektur szkolnych, z doborową obsadą
10. Atomówki - Film - Niech mają ten punkcik, choć całe życie miałem mieszane odczucia co do tej kreskówki

11. Władca Pierścieni - Dwie Wieże - Poza listą, ale nie znaczy, że nie doceniam. Po prostu nie moje klimaty. Tzn. trochę tak, ale nie na tyle, żebym miał punkty temu dawać.
12. Kariera Nikosia Dyzmy - Trochę to głupie, ale obejrzałem ze względu na to, że kręcono ten film w Łodzi, a swojego czasu byłem głodny filmów kręconych właśnie w tym mieście.
13. Austin Powers i Złoty Członek
14. Yyyrek! Kosmiczna Nominacja
15. E=mc2
16. Chicago
17. Spiderman
18. Gwiezdne Wojny II: Atak Klonów
19. Faceci w Czerni 2
20. Znaki
21. Suma Wszystkich Strachów


To tyle, choć wiem, że mam jeszcze trochę do odrobienia, np. Asterix i Obelix: Misja Kleopatra
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2002

Postprzez OberstPrymas » 3 gru 2014, o 12:20

1. Pianista - dzieło jednak
2. Chicago - dawno nei widziałem, ale jak widziałem to pamiętam swój zachwyt
3. Władca Pierścieni: Dwie wieże - na maratonie w kinie, na pewno lepszy niż książka
4. Asterix i Obelix: Misja Kleopatra - śmiechowisko
5. Harry Potter i Komnata Tajemnic - Hermiona już prawie, prawie :3
6. Epoka lodowcowa - śmiechowisko, ale trochę już przetrawione
7. Faceci w czerni II - ok, chociaż jedynka lepsza
8. E=mc^2 - ok
9. Kariera Nikosia Dyzmy - Pazura ogarnął
10. 28 Dni Później - ledwo pamiętam, ale to chyba tam zombiaki biegały jak Usain, nie?
Avatar użytkownika
OberstPrymas
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5380
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 19:43
Lokalizacja: Świebodzice
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2002

Postprzez Mefju » 3 gru 2014, o 15:29

:!: ROK 2002 - PODSUMOWANIE! :!:





4. Adaptacja - 29
5. Miasto Boga - 27
6. Epoka Lodowcowa - 24
7. Asterix i Obelix: Misja Kleopatra - 17
8. Harry Potter i Komnata Tajemnic - 16
9. Tytus, Romek i A'Tomek Wśród Złodziei Marzeń - 14
-. Bezsenność - 14
-. Gwiezdne Wojny, część II: Atak Klonów - 14


12. Katedra - 13
13. Lewy Sercowy - 12
-. Hero - 12
15. Złap Mnie Jeśli Potrafisz - 11
16. Kariera Nikosia Dyzmy - 10
17. Chicago - 9
-. Rosyjska Arka - 9
-. Tożsamość Bourne'a - 9
-. 8 Kobiet - 9
21. Edi - 8
-. Rok Diabła - 8
-. Telefon - 8
24. 8. Mila - 7
-. Szkoła Uczuć - 7
-. 25. Godzina - 7
-. Zabawy z Bronią - 7
-. Ali G - 7
-. Znaki - 7
30. E=mc^2 - 6
-. Atomówki - Film - 6
-. Raport Mniejszości - 6
-. Uzak - 6
-. Co Dalej z Tobą, Karolinko? - 6
35. Wehikuł Czasu - 5
-. Spider-Man - 5
-. Święty Franciszek z Asyżu - 5
38. Faceci w Czerni 2 - 4
-. Scooby Doo - 4
-. Gangi Nowego Jorku - 4
-. Władcy Ognia - 4
-. Nieodwracalne - 4
-. Planeta Skarbów - 4
44. Azyl - 3
45. Zemsta - 2
-. 24 Hour Party People - 2
-. Pif-Paf! Jesteś Trup! - 2
-. Suplement - 2
-. Tom i Jerry: Magiczny Pierścień - 2
50. 28 Dni Później - 1
-. Czerwony Smok - 1
-. Koniec z Hollywood - 1


Głosowało 11 osób które wymieniły łącznie 52 filmy. Najczęściej na listach pojawiał się "Pianista" - 10 razy(jedynym nie głosującym na ten film był... Jezu, co za niespodzianka... no GNIETEK JEGO MAĆ!!! :D).
Pełnych list - 10/11
7 różnych filmów na pierwszych miejscach list

P.S. Shamar to mnie może teraz w culus pocałować! Czekałem na niego ile tylko mogłem, naginając przy tym regulamin zabawy, ale dłużej nie dam rady! Niech się nauczy pilnować terminów! I nawet jeśli jego lista się tu a nuż widelec pojawi to sorry, ale nie będzie ona liczona, bo ja nie zamierzam wszystkiego przeliczać jeszcze raz!
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez Mefju » 3 gru 2014, o 15:30

:!: ROK 2003 :!:
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez NAR » 3 gru 2014, o 16:42

1 Władca Pierścieni: Powrót króla
ta zrobiona "najbardziej". chociaż pierwsza część lepsza ;)

2 Oldboy
czysty spłyń z lodami. Quentin powinien to scoverować.

3 To właśnie miłość
świetnie zrobiony film, takie komedie romantyczne, to ja rozumie.

4 Kill Bill: Vol. 1
gdyby liczyć jako całość pewnie by się znalazło na 2 miejscu

5 Show
Polski Truman

6 Gdzie jest Nemo?
Dzisiaj już nie ma takich pixarów.

7 The Room
brak mi słów

8 Między słowami
Scarllet i Bill Murray. Czego chcieć więcej?

9 Życie za życie
ideologia, która idzie za nim zupełnie mi nie odpowiada, poza tym jest trochę zbyt "znolanowany", ale ogląda się bardzo dobrze. No i Spacey. Wiadomo.


10 Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
No tam, Jack Sparrow.

Rekonstrukcja, Historie kuchenne, Starsza pani, Kawa i Papierosy, Życie i cała reszta, Matrix Reaktywacja
.


.
Avatar użytkownika
NAR
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 6589
Dołączył(a): 6 lut 2008, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez Faraday » 3 gru 2014, o 18:33

1. Dogville
2. Władca Pierścieni: Powrót króla
3. Oldboy
4. Między słowami
5. Zagadka zbrodni
6. 21 gramów
7. Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
8. Zło
9. Kumple
10. Symetria


Avatar użytkownika
Faraday
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 623
Dołączył(a): 30 gru 2010, o 14:38
Lokalizacja: New Zerø Kanada
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez Gnietek » 3 gru 2014, o 23:01

Jak przypuszczam, im bliżej naszych czasów, tym wszyscy będą znać coraz więcej filmów. U mnie występuje odwrotna tendencja, i to z wielu powodów. Odrzucają mnie na kilometr współczesne amerykańskie trailery, zresztą w ogóle nie ciągnie mnie do kina hollywoodzkiego, które jest najbardziej dostępne. Żadnych "Piratów z Karaibów"
ani ekranizacji Marvela - czyli najbardziej popularnych filmów ostatnich lat nie miałem ochoty oglądać. Poza tym w liceum miałem trochę mniej czasu niż wcześniej, bo zacząłem dojeżdżać do szkoły, no i pracy domowej było sporo. A kiedy poszedłem na studia, to miałem mnóstwo ciekawszych rzeczy do roboty niż gapienie się w ekran. :p Toteż nie spodziewam się, żebym zebrał choć jeszcze jedną dychę. :wink:

1. Show
To coś więcej niż diss na "Big Brothera".Przez cały czas oglądania filmu śmiałem się, a kiedy się skończył, zostały mi... gorzkie przemyślenia. :wink: Dobra komedia z drugim dnem. Trzeciego nie było trzeba.

2. The Pink Floyd and Syd Barrett Story
Wzorcowy film dokumentalny o zespole rockowym, w dodatku opowiadający o moim ulubionym okresie mojego drugiego ulubionego zespołu. Okresie, o którym mimo wszystko przed obejrzeniem mało wiedziałem.

3. Ciało
Wyjątkowo luzacka komedia pomyłek (z całkiem pokombinowaną fabułą) stworzona przez późniejszych autorów o wiele gorszych, choć popularniejszych komedii typu "Lejdis"... Szkoda, że najśmieszniejsze sceny zastąpiono scenkami animowanymi :wink: , ale niech będzie, że oddaje to frywolność historii. Swoją drogą, Rafał Królikowski miał tu ciekawą rolę - grał trupa, więc przez cały film po prostu się nie ruszał. :lol:

4. Zróbmy sobie wnuka
Bardzo widać, że budżet był niski :lol: , ale dzięki Andrzejowi Grabowskiemu i Bartłomiejowi Topie jest zabawnie.

5. Pompeje - dzień ostatni
Katastroficzna rekonstrukcja historyczna - tak bym to nazwał. :P Pozwala chyba bardziej zrozumieć, co czuł przeciętny mieszkaniec Pompejów (niewiedzący nawet o tym, że wulkany co jakiś czas wybuchają) w dniu zagłady miasta niż film w pełni fabularny.

6. Straszny film 3
Naładowano tu cameo (raperów, których ksywy kojarzą chyba tylko Afroamerykanie - przecież nie Murzyni - z USA :wink: ), a o gagi dbano coraz mniej. Wciąż da się oglądać mimo wszystko.

7. Włoska robota
Film, jakich masę produkuje się w Stanach... Kilka zabawnych scen, twardziele z och jakże luzackimi tekstami na każdą chwilę, kult przestępcy i pieniądza i takie tam. OK, da się oglądać, koledzy oglądali, to ja też, ale sam bym się za to nie wziął.
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez Dundersztyc19 » 4 gru 2014, o 00:04

Kurde blaszka. Na śmierć zapomniałem w roczniku 2001 o nieśmiertelnym klasyku kina amatorskiego "Bułgarski pościkk" :shock: Pocieszam się tym, że w poprzedniej edycji zabawy o nim pamiętałem.

1.Władca Pierścieni: Powrót króla
Z tą częścią mam największą więź emocjonalną, pewnie dlatego, że akurat na tej części byłem w kinie z klasą. A poza tym znakomity finał trylogii, wspaniała walka, szczególnie przyjemnie oglądało się mężnego Sama, który pokonał i gigantycznego pająka i ogry (czy jak je zwą, żeby nie było pretensji, że nazwy gatunku nie pamiętam :lol: ) Miło było też popatrzeć, jak ta blondyna rozwala jednego z tych napuszonych jeźdźców Saurona, wcześniej ucinając jego gadowi głowę, to była taka satysfakcjonująca scena :P
2.Przygody Timmy'ego: Abra-Katastrofa!
3.Klątwa Ju-on
Naprawdę się tego bałem. Można teraz łatwo się śmiać, gdy się siedzi przed kompem, ale gdy byłem znacznie młodszy i oglądałem to w telewizji wieczorem, to naprawdę nie mogłem po tym zasnąć. Najfajniejszy moment, to ten z telewizorem, że zjawa zniekształciła twarz prowadzącej program telewizyjny. I ten odgłos tych zjaw jest niezapomniany :D To jest wersja japońska, amerykańską, która chyba wyszła rok później, też oglądałem, dwójkę tak samo.
4.Bruce Wszechmogący
5.Show
6.Starsza pani musi zniknąć
7.Pełzaki szaleją
8.Kill Bill
9.Johnny English
Koniecznie muszę sobie odświeżyć ten film, koniecznie!
10.Zły Mikołaj
I znów, byłem na tym w kinie z klasą. Jam mniemam wychowawczyni naprawdę nie wiedziała, że będą w tym filmie wulgarne elementy. Główny bohater, to pijak, bandzior i zboczuch, ale zmienia się pod wpływem spędzania czasu z ciapowatym obcym dzieciakiem. Historyjka była całkiem przyjemna i jak tytułowy bohater uczył dzieciaka, jak nie dać sobą pomiatać :)
http://www.survio.com/survey/w/I9A2D9A6B6X9E9I3A">Zagospodarowanie turystyczne województwa podkarpackiego
Avatar użytkownika
Dundersztyc19
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1575
Dołączył(a): 25 sie 2009, o 13:27
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez Michalzbiku95 » 5 gru 2014, o 12:34

przekopałem 25 stron na filmwebie w tym roczniku, no nieźle:

1.Zło - oglądałem jakiś czas temu, ale zapadł w pamięć
2.Kto pod kim dołki kopie... - bardzo, bardzo fajny i pozytywny film
3.Niepokonany Seabiscuit - jak spider-man ujeżdża konia to musi być dobre
4.Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły - ten z kolei wcale mi się nie nudzi :D
5.Bruce Wszechmogący - meh, kupa śmiechu
6.Rzeka tajemnic - mocny film ze świetną obsadą
7.Pan i władca: Na krańcu świata - niezłe przygodowe kino
8.Ostatni samuraj - Ton jest amerykańskim samurajem, więc props
9.X-Men 2 - całkiem całkiem
10.Starsza pani musi zniknąć - na domknięcie dyszki

bardzo blisko:


dalej:
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Avatar użytkownika
Michalzbiku95
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 1543
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 22:21
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez shamar » 5 gru 2014, o 22:42

1. Zły Mikołaj (2003)
2. Droga śmierci (2003)
3. Między słowami (2003)
4. Władca Pierścieni: Powrót króla (2003)
5. Klątwa Ju-on 2 (2003)
6. Mroczna Argentyna (2003)
7. 21 gramów (2003)
8. Underworld (2003)
9. Bezprawie (2003)
10. Sekcja 8. (2003)
Avatar użytkownika
shamar
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2735
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 22:48
Lokalizacja: K-ce / Czewa
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez Kriejtiw » 6 gru 2014, o 14:19

1. Oldboy
Kto nie lubi tego filmu, ten z policji.

2. Show
Góra chłamu i tandety, ale tego dobrego sortu. Ślesicki nigdy nie próbował być w stu procentach poważny, nawet gdy mówił o takowych sprawach. I bardzo dobrze, zna swoje ograniczenia, a to już bardzo dużo. Jedna z najlepszych mieszanek kiczu z powagą w historii. Dodajmy, że zamierzonych!

3. Stare lwy
Znany też jako Wakacje Waltera, ale stary tytuł lepiej oddaje sprawę. Absolut w kategorii familijnego filmu przygodowego, jeden z moich ulubionych obrazów te kilka (a może i nawet i -naście) lat temu.

4. Między słowami
Zmęczony życiem Bill Murray, Roxy Music i przytłaczająca Azja - score, score, score. I tylko Scarlett Johansson od zawsze była bardziej na minus niż na plus, ech.

5. To właśnie miłość
Film na święta, a one nie tak znowu daleko. Jeden z ostatnich nadających się do czegoś filmów z Hugh Grantem. Bardzo uroczy film, który potem został parę lat później bezwstydnie scoverowany i wydany w Polsce jako Listy do M. No cóż.

6. Good Bye Lenin!
Klasyg

7. Terminator 3: Bunt maszyn
Och, oglądałem tę dekadę temu zaraz po premierze (a wtedy nie znałem jeszcze poprzednich części). przyznaję, podobał mi się koncept uciekania przed dużo silniejszym przeciwnikiem, od zawsze lubiłem takie klimaty. Nie interesuje mnie zdanie terminatorowych purystów, którzy narzekają na ten film - do dziś widziałem z tej serii jeszcze tylko pierwszą część. A 11 lat temu naprawdę nie obchodziła mnie gra aktorska (czy też jej brak), także tego.

8. Lepiej późno niż później
TVN 7 na zawsze w sercu.

9. Ubu król
Najsłabszy Szulkin, bo też najbardziej oczywisty. Zbyt wiele jest jasne i oczywiste, jak na twórczość tego pana. Na komedię - za mało śmieszny; na sci-fi - zbyt przyziemne. Ale jako coś pomiędzy, z momentami... czemu nie?

10. Symetria
Mam wrażenie, że nie może się zdecydować, czy chce być dramatem, czy dokumentem. Nie do końca odpowiada mi taka konwencja. Cóż, więzienie jednak zmienia człowieka, i to jest pokazane bardzo ok. I aż ciężko uwierzyć, że to ten sam reżyser, który potem nakręci Job... należy mu się beczka soloneza za ten występek!
Avatar użytkownika
Kriejtiw
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 769
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 23:49
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez Atrus » 8 gru 2014, o 19:49



With my last breath I curse Zoidberg.
Avatar użytkownika
Atrus
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 17 gru 2008, o 19:07
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez MCwalter01 » 9 gru 2014, o 21:15

1. Władca Pierścieni: Powrót króla - monumentalne, fantastycznie zrealizowane, bardzo emocjonujące zakończenie trylogii.
2. Między słowami - znakomita, pełna wyczucia reżyseria Sofii Coppoli. Murray gra tu jedną z najlepszych ról w karierze. Film bez wątpienia zaslużył na wszystkie nagrody.
3. 21 gramów - im dłużej zastanawiam się nad filmem Iñárritu, tym bardziej doceniam pomysł z zaburzeniem chronologii. Znakomite aktorstwo, niebanalna historia.
4. Kill Bill: Vol. 1 - fabuła prosta jak słońce, ale nie ona tu jest najważniejsza. Tarantino jak zwykle bawi się formą i robi to doskonale.
5. Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły - oryginalne, błyskotliwe potraktowanie tematu. Świetna choreografia. Rola kapitana Sparrowa okazała się idealna dla Deppa.
6. Kawa i papierosy - trochę nierówne, ale w ciekawy sposób uzupełniające się krótkometrażówki. Z nowszych rzeczy godne polecenia jest "Cousins?" z Moliną i Cooganem.
7. Harvie Krumpet - o człowieku, który przez całe życie zbierał fakty.
8. Symetria - jeden z ciekawszych polskich filmów ostatnich kilku(nastu) lat.
9. Szkoła rocka - ten film zawsze poprawia mi nastrój.
10. Ostatni samuraj - hollywoodzkie, bez zarzutu zrobione kino.
"In fact the whole of Japan is a pure invention. There is no such country, there are no such people." (Oscar Wilde)
Avatar użytkownika
MCwalter01
Tree Man
Tree Man
 
Posty: 575
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 13:27
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez whoatemydinner » 9 gru 2014, o 23:11

1. The Room
Za wpływ na sztukę kinematografii; za bycie dziełem, które umyka klasyfikacji; za to, że jest.
2. Good Bye Lenin!
3. Władca Pierścieni: Powrót króla
Co prawda zawsze zasypiam na tym, bo WP się ogląda trzema filmami naraz, ale co tam, heheszki.
4. Gdzie jest Nemo?
Byłem na tym w kinie jako bachor, nic z tego nie pamiętam, ale chyba odstaje poziomem od wczesno-środkowego Pixara.
5. Johnny English
Jaś Fasola 007 HUEHUEHUEHUEHUEHUEHUEHUE
6. Oszukać przeznaczenie 2
Wybitna komedia, wielu scenarzystów filmów, które mają być na siłę śmieszne, powinno się uczyć.
// //

Obrazek
Avatar użytkownika
whoatemydinner
Fairy King
Fairy King
 
Posty: 2679
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lip 2011, o 12:37
Lokalizacja: Wa-wa / Gdynia
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: NIE

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez Mefju » 9 gru 2014, o 23:21

Dobry rok, choć bywały lepsze.


1. Bruce Wszechmogący - Po wiadomych filmach z 1994 roku chyba najzabawniejszy film z Carrey'em, przynajmniej z tych które znam. Ale jednocześnie ma też przesłanie by nie igrać z boską mocą.
2. Looney Tunes Znów w Akcji - A bo tak jakoś. Po prostu ze względy na Looney Tunes i połączenie animacji z live action. To wszystko.
3. Starsza Pani Musi Zniknąć
4. Nawiedzony Dwór
5. Piraci z Karaibów - Klątwa Czarnej Perły
- głównie to za zombie w świetle księżyca
6. Kot - Filmowa adaptacja jednej z popularniejszych książek/kreskówek Dr Seussa. Śmiechowe dzięki wcieleniu się w główną postać tego który wcześniej parodiował w swoich filmach Jamesa Bonda.
7. Przyjaciel Gangstera - Kurde byłem pewien, że to 2004, a widocznie to była tylko polska premiera. No całkiem zabawna komedyjka gangsterska z Depardieu i Reno.
8. Zmruż Oczy
9. Matrix Reaktywacja
- Całkiem w porządku kontynuacja choć culus nie urywa. Genialne pojedynki na autostradzie, za to rybo dwudyszna nudno jest jak Neo przez dosłownie 10 minut kopie się z tymi wszystkimi znikąd pojawiającymi się schwarccharakterami
10. Gdzie Jest Nemo?

11. Zróbmy Sobie Wnuka
- A to to dobre w zasadzie tylko na odmóżdżenie i dopchanie listy. EDIT: Już nie! :P Wyleciało ze względu na "Przyjaciela Gangstera" którego brałem za 2004 rok.
12. Johnny English - Poważny Jaś Fasola jest... niepoważny
13. Straszny Film 3 - Jakbym pamiętał lepiej to pewnie byłby w dyszce
14. Pogoda Na Jutro
15. Matrix Rewolucje
16. Dziewczyny z Kalendarza
17. Stara Baśń: Kiedy Słońce Było Bogiem
18. Lara Croft Tomb Raider: Kolebka Życia


Ostatniego "Władcy Pierścieni" nie widziałem i nie obejrzę dopóki nie przeczytam. To samo "Kill Bill". "Między Słowami" też w sumie wypadałoby kiedyś odrobić.
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez Mefju » 10 gru 2014, o 01:41

:!: ROK 2003 - PODSUMOWANIE! :!:





4. Oldboy - 27
5. Piraci z Karaibów - Klątwa Czarnej Perły - 24
6. Bruce Wszechmogący - 23
7. Kill Bill, Vol. I - 22
8. Dogville - 17
-. 21 Gramów - 17
10. Rzeka Tajemnic - 15


11. To Właśnie Miłość - 14
-. Klątwa Ju-on 2 - 14
-. Starsza Pani Musi Zniknąć - 14
14. Zło - 13
-. Good Bye Lenin! - 13
16. Zły Mikołaj - 11
17. The Room - 10
18. Gdzie Jest Nemo? - 9
-. Przygody Timmy'ego: Abra-Katastrofa! - 9
-. Kto Pod Kim Dołki Kopie... - 9
-. Droga Śmierci - 9
-. Powrót - 9
-. Looney Tunes Znów w Akcji - 9
24. Zagadka Zbrodni - 8
-. Niepokonany Seabiscuit - 8
-. Stare Lwy - 8
-. Historie Kuchenne - 8
28. Nawiedzony Dwór - 7
29. The Pink Floyd And The Syd Barrett Story - 6
-. Talaye Sorkh - 6
-. Kawa i Papierosy - 6
32. Ciało - 5
-. Mroczna Argentyna - 5
-. Kot - 5
-. Symetria - 5
36. Zróbmy Sobie Wnuka - 4
-. Pełzaki Szaleją - 4
-. Johnny English - 4
-. Pan i Władca: Na Krańcu Świata - 4
-. Ostatni Samuraj - 4
-. Terminator 3: Bunt Maszyn - 4
-. Symetria - 4
-. Harvie Krumpet - 4
-. Przyjaciel Gangstera - 4
45. Pompeje - Dzień Ostatni - 3
-. Underworld - 3
-. Lepiej Późno Niż Później - 3
-. Zmruż Oczy - 3
49. Życie Za Życie - 2
-. Kumple - 2
-. Straszny Film 3 - 2
-. X-Men 2 - 2
-. Bezprawie - 2
-. Ubu Król - 2
-. Szkoła Rocka - 2
-. Matrix Reaktywacja - 2
56. Włoska Robota - 1
-. Sekcja 8. - 1
-. Oszukać Przeznaczenie 2 - 1


Głosowało 11 osób, które wymieniły łącznie 58 filmów. Najczęściej na listach pojawiały się "Władca Pierścieni: Powrót Króla" i "Między Słowami" - po 6 razy.
Pełnych list - 9/11
Aż 9 różnych filmów na pierwszych miejscach list!

UWAGA do Dundersztyca! Film "Klątwa Ju-On" jest z 2002 roku. Z 2003 pochodzi jego sequel. Nie wiem czy to tylko kwestia zwykłego pomylenia numerka, w każdym razie policzyłem Ci ten film warunkowo lecz potraktowałem go jako "2-jkę" do wyjaśnienia. Jeśli okaże się, że chodziło Ci o "1-nkę" to niestety będę musiał Ci unieważnić głos i przeliczyć wszystko jeszcze raz.
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2004

Postprzez Mefju » 10 gru 2014, o 01:42

:!: ROK 2004 :!:
Guess who! Guess who wrote it about queenvision yet in November 2013:
"A mnie nigdy nie ciągnęło żeby się tym choć trochę zainteresować."
Obrazek
Avatar użytkownika
Mefju
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 5476
Dołączył(a): 27 cze 2008, o 00:52
Lokalizacja: Piaseczno
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz
Członek PFQ: TAK

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2003

Postprzez mumin_king » 10 gru 2014, o 01:43

1. 4. piętro - to chyba nie jest tak, że kino europejski zafascynowało mnie ze względy na belgijskie lesbijki. Ten film akurat oglądałem w kinie (ze szkołą), był to jedyny chyba przypadek gdy margines szkolny oglądał z takim samym zaciekawieniem jak niemargines. Historia o chorych na białaczkę dzieciakach (no powiedzmy młodzieży), fajna historia, miejscami nawet zabawna, wielki plus.
2. Ława przysięgłych - ten film to miejscami dramat sądowy, miejscami niezły kryminał i miejscami element jakiegoś Bourne'a. Co jednak fajne, że fajnie się to ogląda. Ogląda się tak jakby czytało się książkę Kinga/
3. Dróżnik - czyli Tyrion przed Tyrionem pokazuje swój kunszt.
4. Kill Bill - nie oglądałem jeszcze dwójki, ale jedynka jest świetna, Tarantino w dobrej formie.
5. X-Men 2 - xmeni się rozkręcają, jest smutek, jest epizm
6. Pogoda na jutro - mam jakąś dziwną sympatię do tego filmu, nastraja mnie on jakoś spokojem mimo swojej fabuły przecież.
7. Władca Pierścieni: Powrót króla - miał być tu Underworld, ale chyba bym zakłamał za bardzo. To jest dobry film, ba to był pierwszy Władca obejrzany w kinie (seans w Nowy Rok), ale mam tutaj do zarzucenia miejscami sporo. Być może się czepiam, ale tej wielkości Saurona tutaj już nie czuć w ogóle. No i poza tym bitwa na polach Pelenoru to dla mnie wielki chaos, no i te dwie kalafonio z pierścieniem co idą niebagatelnie mnie wkurwiają non stop. O 'zakończeniach' nie trzeba dodawać?
8. Underworld - czasy gimnazjum i jaranie się takimi filmami to było. Walka wampirów z wilkołakami, przepiękna Beckinsale no i praktycznie non stop akcja.
9. Rekrut - niby takie odcinanie kuponów w wersji Ala Pacino, ale jednak dobry thriller. Trzymający w napięciu.
10. Gdzie jest Nemo? - ostatnio przeczytałem najlepszy podsumowanie historii ever -> [url]http://www.filmweb.pl/film/Gdzie+jest+Nemo-2003-36042/discussion/Dlaczego+ojciec+go+szukał,2160196[/url]

bardzo blisko dychy (tutaj losowo):

Między słowami - Lodżer Mur?
Show - dobry jak na nasze warunki, bardzo ładna Pietrzak i niezły pomysł w dobie wszystkich Big Brotherów
Trzynastka - takie trochę ambitniejsze, aż dziwne, że z Ameryki
Dom z piasku i mgły - początkowo miał być nawet na liście, zrezygnowałem, bo trzeba było trochę akcji wrzucić, a nie przegadania na temat jakiegoś domku.
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły - oglądało się fajnie, nie powiem, ale chyba całej serii za Chiny ludowe nie obejrzę przez ten cały hajp. Choć korci mnie później ten Keith Richards.
Monster - znalazł się tutaj głównie dlatego, że o nim zapomniałem. Fani urody Charlize Theron powinni obowiązkowo obejrzeć, he he he.

blisko do dodania do bardzo blisko dychy (też losowo):

Bruce Wszechmogący - choć trailer zawierał chyba wszystko co w tym filmie było dobre
Matrix Reaktywacja - zawiódł mnie potwornie, dobra akcja z bliźniakami na autostradzie, jednak nie jest tak durny jak ostatnia część
Gothika - są momenty w których można się przerazić
Zróbmy sobie wnuka - przeczytałem, że miał mały budżet i nawet bardziej doceniłem, ale ten humor jest czasem aż za bardzo denny
Johnny English - miał szansę, Rowan Atkinson jest świetny, gorzej z całą jego otoczką.
Taxi 3 - powoli zmęczenie materiałem
Mój brat niedźwiedź - słabszy Disney
S.W.A.T. Jednostka Specjalna - przeciętny sensacyjny
Szkoła rocka - o dziwo mamy momenty śmieszne, nawet jak na poziom humoru Sary Silverman i Jacka Blacka. Poza tym, przecież w rockowej otoczce.
Straszny film 3 - ostatni, który dawał radę. Parodie Znaków i 8 mili bardzo dobre.

nie chcę więcej oglądać (również losowo):

Matrix Rewolucje - tutaj już w ogóle miejscami nie łapałem
Za szybcy, za wściekli - ja się nawet czasem dziwię, że dobili do 6 części
Starsza pani musi zniknąć - film do obejrzenia i zapomnienia na niedzielę popołudnie
American Pie: Wesele - jak i całą serię
Oszukać przeznaczenie 2 - to samo co jedynka
Bad Boys II - również
Daredevil - lubię tą postać, ale jeśli ktoś się mnie pyta dlaczego boję się o nowego Batmana to mówię właśnie o tym filmie.

wstydzę się, że oglądałem (losówka):

Zakręcony piątek
Hulk
Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem
wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Avatar użytkownika
mumin_king
William the Conqueror
William the Conqueror
 
Posty: 7668
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 14 cze 2006, o 14:50
Lokalizacja: Rzekuń
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Re: Ranking Najlepszych Filmów - edycja 2 - 2004

Postprzez Gnietek » 10 gru 2014, o 14:44

1. Wesele
Bez zastanowienia daję na pierwsze miejsce, chociaż już nienajlepiej pamiętam. :wink: Wojciech Smarzowski idealnie pokazuje współczesny polski folklor wraz z niejnajciekawszymi cechami naszej mentalności. Jest i zabawnie, i smutno, i straszno wręcz. Bartłomiej Topa jest mistrzem, jak zwykle. :wink:
Kurczę, chyba obejrzę zaraz na nowo.

2. Lokatorka
Spodziewałem się beztroskiej komedyjki o pijaczynach starających się pozbyć z zajmowanego domu dziewczyny, która właśnie ten dom odziedziczyła. Okazało się, że choć scen wesołych tu co niemiara, w gruncie rzeczy jest to opowieść poważna i wzruszająca. Nie wiem, czy jestem rozczarowany. I tak jest fajnie. :wink: I Scarlett Johansson też jest fajna. :twisted:

3. Pręgi
Sceny z dzieciństwa bohatera - jego napięte relacje z agresywnym, choć przecież kochającym, ojcem i wynikające stąd problemy z porozumieniem z całym światem - są mistrzowskie. Sceny współczesne już zdecydowanie nie... A już zjarany Borys Szyc jako głos sumienia to masakra. :lol: Ale warto obejrzeć, jak najbardziej. Dobry film, wbrew pozorom nie tylko o przemocy w rodzinie.

4. Długi weekend
Taka tam swojska komedyjka, całkiem fajna.

5. Mój Nikifor
Trudno się nie zgodzić z powtarzanym w kółko frazesem, że Krystyna Feldman pokazała tu, że jest aktorką najwyższej klasy. I tyle, bo poza tym ten film nie jest jakiś wybitny. Nie czuć za bardzo na czym polegał fenomen owego Nikifora i jego prymitywnej sztuki, ba, nie dowiadujemy się nawet o jego historii (niezwykle ciekawej!) zbyt wiele poza ostatnim etapem smutnego życia. W tym filmie Nikifor drażni i budzi litość, ale nie fascynuje, nawet nie zaciekawia. I jeszcze coś. Skoro zdecydowano się (zupełnie słusznie), że pani Krystyna ma nie tylko wyglądać, ale i mówić jak Nikifor, tzn. na wpół po łemkowsku, i do tego z poważną wadą wymowy, to jednak powinny być jakieś napisy, bo połowy tego, co główna postać mówi, nie idzie zrozumieć!

6. Ławeczka
Cóż, Jola Fraszyńska to żadna amantka, a Artur Żmijewski na zapijaczonego podrywacza też tak sobie pasuje, ale jest w tej historii coś poruszającego. Gdyby to była zwykła komedia romantyczna z happy endem, dałbym ją na sam koniec - ale tak nie jest.

7. Pasja
Wyszedłem z kina zachwycony, ale... później doszedłem do wniosku, że tylko dlatego iż tak wypada. Nie można przecież nie zachwycać się "Pasją"! :wink: W gruncie rzeczy jednak to jest przecież krwawy, efekciarski hollywoodzki kicz, jakich wiele, tyle że główną postacią jest postać święta. Fabuły tu prawie wcale nie ma, w sumie nie czuć umierania za nasze grzechy, a jedynie litość dla cierpiącego człowieka. Strasznie mało, jak na rzekome arcydzieło. Plusy za rzeczy oczywiste - bardzo dobre efekty wizualne, oprawę dźwiękową, użycie starożytnych języków, aktorstwo.

8. Aleksander
Niech będzie, ale mam wrażenie, że klasyczne kino zdecydowanie lepiej robiło filmy osadzone w czasach starożytnych. :wink:

9. Immortal - Kobieta pułapka
Dziwactwo. Twórcy ewidentnie chcieli powiedzieć coś ważnego dla nich, ale zupełnie nie wiem co. :P
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. :(
Avatar użytkownika
Gnietek
Leroy Brown
Leroy Brown
 
Posty: 1273
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 09:16
Lokalizacja: z pięknej planety zwanej Ziemią :)
Podziękował(a): 0 raz
Podziękowano mu/jej: 0 raz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe zabawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości